Autor:
Zmarł ks. Bogdan Dziwosz

Pogrzeb rozpocznie się mszą świętą w kościele parafialnym Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi w piątek 23 marca o godz. 12.00, po czym nastąpi przewiezienie zwłok na cmentarz katolicki św. Józefa w Łodzi przy ul. Ogrodowej.

Bogdan Dziwosz urodził się 22 listopada 1934 roku w Sosnowcu. Święcenia kapłańskie przyjął 2 lutego 1958 w Rzymie, gdzie podjął studia muzyczne. 20 czerwca 1961 roku został magistrem śpiewu gregoriańskiego, a 22 czerwca 1964 - magistrem kompozycji. W łódzkiej kurii był cenzorem publikacji religijnych, przewodniczącym Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościelnej oraz Komisji ds. Kultu Maryjnego i Sanktuariów. Przez wiele lat był proboszczem i kustoszem Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi.
Po przejściu na emeryturę wciąż był aktywny, m.in. prowadził stronę internetową, na której zamieszczał informacje historyczne i statystyczne dotyczące archidiecezji łódzkiej.
16 lutego 1996 roku został kanonikiem Archikatedralnej Kapituły Łódzkiej, 27 lutego 1996 - prałatem honorowym, a 5 kwietnia 2000 - protonotariuszem apostolskim.

Łódzcy księża wspominają ks. Dziwosza: