Autor:
Wiara jest też kulturą

Celem spotkań z wiernymi jest nie tylko prezentacja kultury chrześcijańskiej, ale także tworzenie żywej wspólnoty parafialnej. „Chodzi o to, żeby przez propagowanie kultury, słowa i wartości prowadzić ludzi do Pana Boga i budować parafię jako wspólnotę żywą i życiodajną” tłumaczy proboszcz parafii ks. Andrzej Ścieszko.

Organizatorzy podczas spotkań z wiernymi chcieliby zaprezentować różnorodną muzykę chrześcijańską od klasycznej, poprzez rockową a kończąc na hip-hopowej. W planach jest także kolaż słowno-muzyczny. „Chcemy promować młodych ludzi. Rynek muzyczny jest bardzo specyficzny, szczególnie jeżeli chodzi o muzykę chrześcijańską. Jest to gałąź bardzo niszowa. Trzeba szukać i wyciągać tych ludzi, aby mieli szansę zaprezentować swoją pracę i swoją pasję do muzyki” tłumaczy pomysłodawca projektu p. Michał Mielczarek.

Na inauguracyjnym koncercie swoją muzyczną pasję prezentować będzie łódzki zespół „The Gospel Time”. Grupa studentów i absolwentów łódzkich uczelni to przede wszystkim spontaniczność i żywiołowość. „Jest to grupa młodych ludzi zafascynowanych muzyką gospel. Czekamy na przekazanie pewnych idei oraz wrażeń estetycznych i słuchowych. Koncert zapowiada się bardzo ciekawie” zachęca p. Michał Mielczarek.

Koncerty i spotkania planowane są w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy świętej. „Chcemy wyjść do naszych parafian. Chcemy stworzyć parafię żywą, żeby ludzie mieli poczucie, że to oni ją budują. To oni tworzą klimat i atmosferę” przekonuje p. Michał Mielczarek.

Koncert chóru „The Gospel Time” odbędzie się już w niedzielę (3 października) o godzinie 19.00 w par. Najświętszej Eucharystii w Łodzi.

Patronem medialnym cyklu jest Radio Plus Łódź.