Autor: Wydział Duszpasterski
Wyświetleń: 613
X Niedziela Zwykła - 9 VI 2024
Udostępnij

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 9 czerwca 2024 r.

 1. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. Ksiądz Kardynał zaprasza wszystkich wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy parafialne z terenu archidiecezji.W programie:

  10:00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,

  11:30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny,

  13:00 – dialog z kard. Grzegorzem Rysiem „Marzenie o Kościele” – mała aula Wyższego Seminarium Duchownego,

  14:30 – koncert zespołu TGD – plac katedralny.

  Od godz. 11.30 – możliwość zwiedzania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Muzeum Archidiecezjalnego.

 1. Ojciec Stan Fortuna, charyzmatyczny franciszkanin z Bronxu, wystąpi z koncertem w kościele św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). Koncert odbędzie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 15.30. O. Fortuna wydał ponad dwadzieścia płyt z muzyką w stylu hip-hop, folk, jazz, reggae i gospel. Muzyka jest jego metodą pracy z młodzieżą, a działa wśród najtrudniejszych środowisk – afroamerykańskich mieszkańców południowego Bronxu, dzielnicy Nowego Jorku. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 2. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi z naszej archidiecezji na tygodniowy wyjazd do Taizé we Francji, który odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia 2024 r. Będzie to okazja, aby spędzić czas w międzynarodowej, ekumenicznej wspólnocie chrześcijan, pogłębić swoją wiarę, spotkać młodych ludzi z różnych krajów oraz odpocząć. Szczegóły i zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi Domu na Facebooku (http://facebook.com/mlodziwdomu) lub Taizé Łódź (https://www.facebook.com/taize.lodz/) oraz na plakacie.
 1. Pomimo pojawienia się w ostatnich miesiącach „burzy” wokół nauczania religii w szkole, głosy niektórych przedstawicieli obecnego rządu RP wskazują, że religia, choć raczej w okrojonym wymiarze godzin, pozostanie w szkole. Wynika to m.in. z art. 53 ust. 4 Konstytucji RP  i z zapisów zawartego Konkordatu w 1993 roku.

            Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza kolejną rekrutację na studia niestacjonarne.

 • 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej;
 • oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry).

               Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).

 1. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akademicki 2024/25 odbędzie się 20 czerwca 2024 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium, ul. Zgierska 123. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do wykonywania funkcji organisty kościelnego. Zajęcia realizowane są w cyklu 5-letnim. W indywidualnych przypadkach kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Dotyczy to także już zatrudnionych organistów, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Informacje u duszpasterzy, na stronie archidiecezji łódzkiej i Studium.
Udostępnij