Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 2634
Kard. Ryś: w Kościele chodzi o przekaz łaski
Udostępnij

„Jesteście potrzebni do przekazywania łaski”- mówił Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś do przyszłych diakonów Archidiecezji Łódzkiej.

W Ognisku Miłość w Olszy k. Rogowa trwają rekolekcje alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, którzy w najbliższą sobotę w łódzkiej bazylice archikatedralnej przyjmą Święcenia Diakonatu. Przez kolejne dni  przyszli diakoni słuchają konferencji, uczestniczą w codziennej Mszy Świętej, wspólnie odmawianej liturgii godzin oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje przed święceniami prowadzi ks. Piotr Mieloszyński – ojciec duchowny WSD w Łodzi.

Dziś przygotowujących się do Święceń rekolektantów odwiedził Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś, który celebrował dla nich Eucharystię. W swojej homilii duchowny podkreślał, że w Kościele chodzi o przekazywanie łaski. „Jesteście potrzebni do przekazywania łaski. Nie może jej przekazywać ktoś, kto jest skupiony na sobie”- mówił Kardynał.

Metropolita Łódzki przestrzegał przyszłych diakonów, że ktoś kto skupiony jest tylko na sobie, przekazuje ludziom to co pochodzi od niego samego, a nie od Pana Boga. Jednocześnie dał radę, że to co może ich ochronić przed taką postawą, to wskazówka Pana Jezusa, który mówi, że jeśli ktoś chce być pierwszym, niech stanie się ostatnim.

Po Mszy Św. był czas na indywidualną rozmowę kandydatów do Diakonatu i Księdzem Kardynałem.

Pięciodniowe rekolekcje zakończą się w najbliższy piątek, a już w sobotę – 25 maja o godz. 9:30 w łódzkiej bazylice archikatedralnej Metropolita Łódzki udzieli Święceń sześciu kandydatom do Diakonatu.

Udostępnij
Galeria zdjęć