Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 694
Kard. Ryś: Duch Święty uzdalnia nas do przekazywania prawdy | uroczystość Zesłania Ducha Św.
Udostępnij

„Co młodzi ludzi mogą powiedzieć o Jezusie patrząc na nas? Nie opowiadajcie im Ewangelii, tylko powiedźcie: popatrz na mnie. Sobą pokaż o co chodzi w wierze”- mówił Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś podczas Mszy Św.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii w parafii św. Andrzeja Boboli. Podczas Mszy Św. młodzież przyjęła Sakrament bierzmowania. W swojej homilii Ksiądz Kardynał mówił, że Duch Święty uzdalnia nas do przekazywania prawdy, ale na drodze świadectwa. „Można przekazywać prawdę mówiąc o niej, pisząc książki, ale można też przekazywać prawdę pokazując ją sobą. To robią świadkowie. Pokazują Ewangelię swoim życiem”- mówił duchowny.

„Jezus mówi nam dziś, że Duch Prawdy uzdolni nas do świadectwa. Jeśli dziś przyjmiecie Ducha świętego, to prawdę będzie widać z waszego życia. Możemy stawiać sobie pytanie, co młodzi ludzi mogą powiedzieć o Jezusie patrząc na nas? Nie opowiadajcie im Ewangelii, tylko powiedźcie: popatrz na mnie. Sobą pokarz o co chodzi we wierze”- mówił Kard. Ryś.

Dalej w swoich rozważaniach Ksiądz Kardynał zwrócił uwagę na to, że w Ewangelii Pan Jezus mówi nam o tym, że są takie prawdy, które możemy unieść mając w sobie Ducha Świętego, który jest Miłością, bo bez tej miłości nie jesteśmy w stanie unieść tej prawdy.

Po homilii Ksiądz Kardynał udzielił Sakramentu Bierzmowania 38 młodym osobom, które na zakończenie liturgii otrzymały pamiątkowe krzyże.

Udostępnij