Autor: ks. Paweł Kłys / Foto: YouTube JasnaGóra
Wyświetleń: 716
Bp Marczak podczas Apelu Jasnogórskiego: Tobie Mario chcemy oddać nasze serca - te gorące, ale i te zimne!
Udostępnij

- Twoje akademickie dzieci pragną w Twoje ręce Maryjo złożyć wszystkie swoje wątpliwości i wahania. Swoją wierność i jej brak. Tobie Mario chcemy oddać nasze serca te gorące, ale i te zimne. W Twoje ręce Maryjo chcemy złożyć nasze zmartwienia i problemy, trudności i życiowe przeciwności.- mówił bp Marczak.

Już po raz 88. na Jasną Górę w swojej dorocznej pielgrzymce przybyli studenci, wykładowcy i duszpasterze akademiccy, by zawierzyć Bogu przez ręce Jasnogórskiej Pani – Matki i Królowej – siebie, swoje studia, swoją przyszłość i swoich najbliższych. Hasło tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę brzmi „Todos”, czyli „wszystko, dla wszystkich”.

W rozważaniu podczas modlitwy apelowej, której przewodniczył bp Marek Marczak - delegat KEP ds. Duszpasterstw Akademickich i biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej powiedział między innymi – dzisiaj razem z innymi Twoimi dziećmi stają przed Twoim Jasnogórskim obliczem Maryjo i Twojego Syna pielgrzymi 88 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akademickiej. Chcą Ci oddać wszystkie swoje sprawy, swoje radości, sukcesy i osiągnięcia, swoje plany, marzenia i pragnienia, swoją przeszłość i przyszłość. Twoje akademickie dzieci pragną w Twoje ręce Maryjo złożyć wszystkie swoje wątpliwości i wahania. Swoją wierność i jej brak. Tobie Mario chcemy oddać nasze serca te gorące, ale i te zimne. W Twoje ręce Maryjo chcemy złożyć nasze zmartwienia i problemy, trudności i życiowe przeciwności. Chcemy Ci polecić naszych bliskich i rodziny, bo Kościół, który stanowimy, którym jesteśmy jest dla wszystkich. – mówił hierarcha.

- Tobie nasza Matko przychodzimy oddać nasze serca, abyś wskazała nam drogę i poprowadziła nas do swego Syna. Maryjo, Ty wiesz co kryje się tych sercach. Prosimy Cię pomóż nam przyjąć Boże światło w naszym życiu. Rozpalaj naszą miłość do Boga. Tobie Mario oddajemy intencje naszej modlitwy apelowej. – mówił bp Marczak.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego Polscy żacy formujący się w duszpasterstwach akademickich zawierzyli siebie i swoje uczelnie Matce Boskiej Jasnogórskiej powtarzając Rotę Ślubowania - Ciebie Matkę Bożą i Królową Korony Polskiej obieramy na wieczne czasy za Matkę i Patronkę Młodzieży Akademickiej i oddajemy pod Twoją przemożną opiekę wszystkie wyższe Uczelnie i Polskę całą.(…) Przyrzekamy przeto i ślubujemy Chrystusowi Królowi, i Tobie, Królowej naszej, Patronce Polskiej Młodzieży Akademickiej, że zawsze i wszędzie stać będziemy przy świętej Wierze Kościoła Katolickiego w synowskiej uległości dla Stolicy Apostolskiej.
Przyrzekamy i ślubujemy, że wiary naszej bronić i według niej rządzić się będziemy w życiu osobistem, rodzinnem, społecznem, narodowem, państwowem.
Przyrzekamy i ślubujemy, że z wszelką usilnością szerzyć będziemy cześć i nabożeństwo dla Ciebie; że każdego roku w uroczystej pielgrzymce przychodzić będziemy na Jasną Górę, jak wybrani synowie Twoi do stóp Matki naszej umiłowanej.

Udostępnij