Autor: ks. Marcin Pawłuszewicz
Wyświetleń: 714
W gościnie u Świętej Rodziny
Udostępnij

Nieprzypadkowo młodzież retkińskiej parafii Świętej Rodziny gościła u sióstr Świętej Rodziny z Bordeaux w łódzkich Łagiewnikach (ul. Żucza 38). W przeprowadzenie modlitewnego dnia skupienia włączyły się zaprzyjaźnione z młodzieżą Honoratki (Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi z ul. Lokatorskiej 12).

Wielkanocna radość otrzymała swoje przedłużenie w modlitwie medytacyjnej poświęconej Tajemnicy Pięćdziesiątnicy, którą poprzedziła konferencja na temat sakramentu pojednania z Bogiem. Zwieńczeniem stała się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Pogłębieniem duchowych treści stało się spotkanie z naturą jako dziełem Stwórcy i Pana wszelkiego życia - naturą, która w tych wiosennych dniach szczególnie zachwyca. Nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku.

Duszpasterskie wydarzenie zaowocowało zacieśnieniem więzi przyjacielskich, co młodzież z opiekunami wykorzystali, na większą chwałę Boga i swój chrześcijański pożytek. Młodzież spotyka się regularnie ze swoimi duchowymi opiekunami w piątkowe wieczory w parafii Świętej Rodziny w Łodzi.

Udostępnij