Autor: parafia Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim
Wyświetleń: 333
Piotrków Trybunalski: Droga Krzyżowa w Lesie Rakowskim
Udostępnij

Czas Wielkiego Postu to czas nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. W parafii Miłosierdzia Bożego już od kilku lat organizowana jest Droga Krzyżowa do lasu wraz z uczniami z naszej „Trójki”.

W piątek 15.03.2024r., 85 osób wyruszyło na wyprawę. Pogoda dopisywała, dzieci odważnym krokiem wyruszyły do Lasu Rakowskiego. Po przejściu 6 km dotarliśmy do celu. Nastrój rozważania Drogi Krzyżowej był bardzo tajemniczy, aura zmieniała się z minuty na minutę: ciemność, cisza, las. Jedyne światło to tylko latarki czołowe lub błękit ekranów telefonów.

W powrotnej drodze dzieci miały „test ciemności”, czyli przejście określonego dystansu bez oświetlenia. Jak zawsze było wspaniale.

Po przyjeździe do Kościoła ksiądz proboszcz zorganizował poczęstunek. Dziękujemy panu Adamowi – katechecie, za przygotowanie całego wydarzenia, wszystkim nauczycielom, babciom, dziadkom, rodzicom, Ani, Sewerynowi, Maćkowi i Radkowi, a w szczególności dzieciom i młodzieży za wspaniałą modlitwę popartą dużym wysiłkiem fizycznym.

Udostępnij
Galeria zdjęć