Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
V Niedziela Wielkanocna - 7 V 2023

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 7 maja 2023 r.

1. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z archikatedry 13 maja (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. pod przewod-nictwem abp. Grzegorza Rysia o godz. 13.00 w sanktuarium ojców franciszkanów.
  2. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.
  3. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
  4. Ruch Światło-Życie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (klasy 3 i starsze) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Rekolekcje trwają 15 dni. Informacje o turnusach i zapisach znajdziemy na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.
  5. Salezjańskie Szkoły Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnejzapraszają młodzież klas ósmych do podjęcia nauki w nowo otwartej Salezjańskiej Szkole Branżowej I stopnia w zawodzie mechatronik. Trwa również nabór do Technikum Salezjańskiego w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji do szkół samorządowych, stąd należy złożyć odrębny wniosek
    o przyjęcie do szkoły. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 21 maja oraz 4 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl.