Autor: Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej
IV Niedziela Wielkiego Postu - 19 III 2023

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej na niedzielę 19 marca 2023 r.

1. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W tym roku, z racji na IV Niedzielę Wielkiego Postu, Uroczystość Św. Józefa będziemy obchodzić 20 marca. Podczas Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia dokona się liturgiczne zakończenie sesji synodalnych oraz zostaną wręczone osobom świeckim odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
  2. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój na Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 24 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.
  3. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (druk duchowej adopcji udostępnią kapłani). Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się w kościele Św. Teresy w Łodzi (ul. Kopcińskiego 1/3). O godz. 18.00 Msza św. w przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego pod przewodnictwem abp. Władysława Ziółka.
  4. W związku z zapytaniami kierowanymi do Kurii Metropolitalnej Łódzkiej informujemy, że jedynym oficjalnym miejscem publikacji nagrań wypowiedzi abp. Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego są media związane z archidiecezją łódzką: strona www.archidiecezja.lodz.pl, Facebook, Instagram, Twitter oraz kanał YouTube: Archidiecezja Łódzka. Informujemy również, że abp Grzegorz Ryś nie posiada swoich własnych profili w mediach społecznościowych – Facebook, Twitter, Instagram czy kanału YouTube, wyjątkiem jest profil facebookowy – Strona biskup-rys.pl, który jest prowadzony za zgodą i przy pełnej aprobacie abp. Grzegorza Rysia.
  5. Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 22 marca o godz. 19.30 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Przewodniczyć mu będzie ks. Dawid Matusiak z diecezji włocławskiej.
  6. Pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych to bardzo konkretne doświadczenie Kościoła odbitego w różnych wspólnotach, miejscach i świątyniach. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenie. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi odprawiają Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy w gablocie.