Autor: tekst - ks. Paweł Kłys / foto - Ksiądz Kapelan
Relikwie bł. Carlo Acutisa w domu trochę starszej młodzieży

Kończy się łódzka peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa - patrona Światowych Dni Młodzieży w Lizobnie w 2023 roku.

Wśród miejsc, które odwiedził Błogosławiony znalazło się również Centrum Rehabilitacyjno - Opiekuńcze przy ul. Przybyszewskiego 255 – największy Dom Pomocy Społecznej w Łodzi, w którym na co dzień mieszka blisko 600 pensjonariuszy.

Relikwie Błogosławionego zostały wystawione w kaplicy DPS-u, a następnie ksiądz kapelan udał się z relikwiami do sal, gdzie mieszkają pensjonariusze, którzy z uwagi na swoją chorobą lub niepełnosprawność nie mogą przyjść do kaplicy.

Tak oto – jak zauważa ksiądz kapelan – patron Światowych Dni Młodzieży w Portugalii - bł. Carlo Acutis - odwiedził trochę starszą młodzież w naszym Centrum.

Dziś relikwie błogosławionego Carlo Acutisa zostaną przewiezione do Diecezji Opolskiej

.