Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 570
Archidiecezjalne konkursu religijne | Gala Konkursowa
Udostępnij

„Rozpoczynamy tę galę w czasie przygotowania całego Kościoła do Zesłania Ducha Św. i gromadzimy się dziś w imię Jezusa Chrystusa. Prosimy o działanie Duch Św. i aby dawał nam wszystkim światło abyśmy potrafili odpowiadać na Jego natchnienia”- mówił Ksiądz Biskup Marek Marczak podczas gali konkursowej podczas której zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów Wiedzy Biblijnej.

W pierwszy czwartek miesiąca czerwca w Kurii Metropolitalnej Łódzkiej zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów biblijnych. Konkursy były zorganizowane przez wydział katechetyczny Archidiecezji Łódzkiej i odpowiedzialne za nie była siostra. Noemi Wieliczko i Pani Irena Wolska. Dwa pierwsze konkursy oparte były o Ewangelię św. Łukasza i podzielone zostały na grupy wiekowe: dla klas IV-VI i dla klas VII-VIII.

„Nowi Polscy święci”- to tytuł kolejnych dwóch konkursów. Młodsi uczniowie mieli za zadanie w formie plastycznej przedstawić nowych polskich świętych, natomiast młodzież miała za zadanie w formie multimedialnej zaprezentować te postacie.

Podczas Gali Konkursowej wystąpił zespół muzyczny „Pokój i Dobro” z Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów z Łagiewnik.

Udostępnij
Galeria zdjęć