Ekumeniczne śpiewanie w łódzkim Zborze Chrześcijan Baptystów

Niedzielna modlitwa ekumeniczna w ramach łódzkich Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyła się w Zborze Chrześcijan Baptystów w Łodzi, gdzie poprzez śpiew i refleksje nad Słowem Bożym duchowni i wierni różnych Kościołów modlili się o jedność.

Kolędy, pastorałki i pieśni o Bożym Narodzeniu oraz pieśni uwielbienia zaprezentowało pięć chórów kościelnych z: Kościoła Chrześcijan Baptystów z Łodzi, Kościoła Ewangelicko –Augsburskiego z Łodzi, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów (chór młodzieżowy), Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego ze Zgierza, oraz z Chrześcijańskiego Centrum Zwycięstwo z Łodzi, a także schola parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła – Kościoła Rzymskokatolickiego z Łodzi.

Po zaprezentowaniu przygotowanych utworów przez chóry i scholę duchowni – ks. Semko Koroza z Kościoła Ewangelicko – Reformowanego, ks. Michał Makula z Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, ks. Ireneusz Bankiewicz z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, oraz  biskup Marek Marczak – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej z Kościoła Rzymskokatolickiego odczytali fragmenty Psalmów i odmówili krótką modlitwę.

Okolicznościową refleksję podczas nabożeństwa wygłosił pastor łódzkiego Zboru Chrześcijan Baptystów  - ks. Leszek Wakuła, który zachęcił zebranych do pokazywania swoim życiem - w codzienności - Kim jest dla nas wierzących Jezus Chrystus.

- Świadectwem czego, albo kogo jest moje życie? – pytał pastor Leszek. - Nie mamy wątpliwości o Kim, o czym wybrzmiały tutaj pieśni, ale moje życie? Mówimy, że Ewangelia to Dobra Nowina, a Dobra Nowina to Jezus Chrystus, więc zadajmy sobie pytanie – o czym świadczy moje życie? Co uczynił Jezus dla ciebie, dla mnie? Czy nasze życie jest świadectwem łaski, przebaczenia, nowego życia w Jezusie Chrystusie?  Jezus powiedział w Ewangelii Mateusza – wy jesteście światłem i solą tej ziemi. Jak myślicie – czy ten świat potrzebuje światła? Czy potrzebuje czegoś, co ma wartość? – pytał zebranych na nabożeństwie kaznodzieja.

Zwrócił uwagę na to, że - miło jest przyjść i posłuchać, i nawet wspólnie razem zaśpiewać pieśni będące świadectwem wiary, tylko czy moim świadectwem? To jest nasze pragnienie, nasza modlitwa, aby to było świadectwo naszej wiary, świadectwo naszego życia – płynące z naszego serca. Tak, aby ludzie, którzy nas spotykają na co dzień, których spotkamy wychodząc stąd – by nie tylko wysłuchali o naszych przekonaniach, o naszej wierze, ale by mogli to zobaczyć! Mam wrażenie, że dzisiejszy świat nie mówi – powiedz mi coś o Jezusie, ale mówi inaczej – pokaż mi Jezusa! Pokaż mi Go w swoim życiu, pokaż mi go swoim życiem! Potrzebujemy żywego świadectwa tego - Kim jest Jezus Chrystus. Co inni zobaczą we mnie? – podkreślił gospodarz spotkania.

Na zakończenie dzisiejszego spotkania zaproszono na kolejne modlitwy ekumeniczne, które odbywać się będą w różnych kościołach Łodzi i Zgierza w najbliższych dniach.