Autor: Archidiecezja Łódzka
Maryja jest naszą przewodniczką po ciemnych stronach wiary- Nowenna do MB Szkaplerznej #8

„Maryja jest naszą przewodniczką po ciemnych stronach wiary. Po drogach wiary nie wolno kroczyć samemu, bez przewodnika. Św. Jan od Krzyża jest na tej drodze przewodnikiem doktrynalnym, co do doktryny i nauczania. Przewodnikiem egzystencjalnym co do codzienności i banalności naszego życia jest Maryja stojąca pod krzyżem”- mówił w przedostatnim dniu Nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej ojciec Ernest Zielonka.

„Maryja która stoi pod krzyżem na którym jej syn przelewa krew, staje się naszą Matką. On bierze nas za rękę i wtedy kiedy jest źle, ciemno i kiedy wydaje się że wszystko nie ma sensu, to wtedy Ona nas prowadzi powoli i czule, a my, bo słabi jesteśmy im bardziej uciekamy od Boga, tym bardziej On nas kocha”- mówił ojciec przeor.

Po Mszy Św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiono modlitwy przeznaczone na kolejny dzień nowenny szkaplerznej. Jutro już ostatni dzień Nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. Serdecznie zapraszamy na godz. 18:00 do kościoła klasztornego Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi.