Bp Damian Bryl o posłudze Ojców Duchownych – wywiad

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi trwa ogólnopolski zjazd Ojców Duchownych diecezjalnych i zakonnych. Jednym z prelegentów zaproszonych do Łodzi, był ksiądz biskup Damian Bryl – biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej , przewodniczący Zespołu KEP ds. przygotowania nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce oraz opiekun sekcji Ojców Duchownych w Konferencji Episkopatu Polski.

zobacz także: Abp Ryś: ojcem i matką jest się nie na chwilę, ale na zawsze! – Ogólnopolski Zjazd Ojców Duchownych w Łodzi

W wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezja Łódzka ksiądz biskup Bryl opowiada: kim jest Ojciec Duchowny? Kto może nim zostać? Jakie wyzwania stoją przed Ojcami Duchownymi? Czy instytucja Ojca Duchownego zarezerwowana jest tylko dla przygotowujących się do kapłaństwa, czy jest dla wszystkich?