Jestem - kandydatura do świeceń w Niedzielę Gaudete

W Niedzielę Gudete 16 grudnia 7 alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi złożyło kandydaturę, czyli zostali uznani za oficjalnych kandydatów do przyjęcia w odpowiednim czasie święceń w stopniu diakonatu i prezbiteratu.

Mszy Świętej w bazylice archikatedralnej przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, któremu ksiądz rektor Sławomir Sosnowski przedstawił kleryków V roku:
1. Anielak Adrian (parafia pw. św. Anny i NMP Matki Miłosierdzia w Wartkowicach)
2. Grzejdziak Tomasz (parafia pw. św. Ignacego Loyoli w Suchcicach)
3. Hejduk Jakub (parafia pw. św. Franciszka w Łodzi)
4. Kałuszka Piotr (parafia pw. św. Alberta w Łodzi)
5. Malesa Orfeusz (parafia pw. św. Jana Ewangelisty w Łodzi)
6. Słoma Ireneusz (parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Miękiszu Starym ;diec. przemyska)
7. Sulmirski Konrad (parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Kurowicach)
Razem z kandydaturą posługę lektora przyjął alumn IV roku – Łukasz Kowalski.

W homilii Ksiądz Arcybiskup wyjaśniał na czym polega prawdziwa radość oraz zaznaczył że droga ku kapłaństwu jest ciągłym powtarzaniem wobec Boga i Kościoła słowa ,,jestem".