Autor: Radio Maryja
Obrzęd kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II i Ojca Świętego Jana XXIII

Wygłoszenie formuły kanonizacyjnej nastąpiło na początku Mszy świętej kanonizacyjnej.

Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych Prefekt Kongregacji ks. kard. Angelo Amato zwrócił się z trzykrotną prośbą do Ojca św. Franciszka o kanonizację dwóch Papieży.

– Ojcze Święty, Kościół Święty pokładając nadzieję w obietnicy Pana, iż ześle nam Ducha Prawdy, który w każdym czasie zabezpiecza Urząd Nauczycielski Kościoła przed błędem, błaga najusilniej Waszą Świętobliwość, aby raczył wpisać swoje wybrane dzieci w poczet świętych – prosił ks. kard. Angelo Amato.

Po tych słowach Ojciec Św. Franciszek ogłosił obu Papieży świętymi.

– Na część i chwałę Przenajświętszej Trójcy, dla wywyższenia wiary katolickiej i umocnienia chrześcijańskiego życia, mocą władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa i Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także naszą mocą, po długim i dojrzałym namyśle, po licznym modlitwach, a także za radą wielu naszych braci w biskupstwie orzekamy i ogłaszamy świętymi błogosławionych: Jana XXIII i Jana Pawła II i wpisujemy ich do katalogu świętych, postanawiając równocześnie, aby w całym w Kościele pośród Wszystkich Świętych odbierali należną część. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.  – ogłosił Ojciec Św. Franciszek.