Autor:
Wyświetleń: 859
Białoruś: modlitwa w intencji prześladowanych
Udostępnij

Na modlitwie zgromadzili się licznie przybyli wierni, przedstawiciele władz państwowych, korpus dyplomatyczny oraz wszyscy, którzy zechcieli wyrazić solidarność z prześladowanym narodem irackim, cierpiącym z powodu krwawych zamachów. Wszyscy modlili się o pokój na Bliskim Wschodzie.

W homilii abp Gugerotti powiedział, że „każdy człowiek dzisiaj jest zobowiązany do tego, by krzyczeć: nie zabijajcie w imię Boga!”. Hierarcha przypomniał także, że zabójstwo drugiego człowieka jest zawsze „bluźnierstwem i nieprzyjęciem Bożej miłości. Bóg kocha każdą istotę ludzką, jak więc można zabić stworzenie rąk Bożych?”. Hierarcha zaznaczył, że prawa człowieka są dzisiaj deptane i odrzucane przez wielu, a w tej wojnie, każdy człowiek jest ofiarą. „Ten głos, który dzisiaj wznieśliśmy, to pragnienie i modlitwa, aby na ziemi, we wszystkich częściach świata, zapanował pokój. Bo nawet tam, gdzie cierpi jeden człowiek, cierpi z nim całe społeczeństwo” – dodał arcybiskup.

Wszyscy uczestnicy liturgii zostali zachęceni do dalszej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan, zarówno w Iraku, jak i wszystkich innych miejscach na świecie gdzie brakuje wzajemnej miłości, pokoju i dobroci.

http://episkopat.pl/radio_watykanskie/53001.1,Bialorus_modlitwa_w_intencji_przesladowanych.html

Udostępnij