Autor:
Wyświetleń: 1334
Abp Jean Sleiman: Ufamy, że wspólnota międzynarodowa powstrzyma tę inwazję
Udostępnij

W związku z tragedią humanitarną i ludobójstwem w Iraku oraz z obchodami Dnia Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprosiło łacińskiego arcybiskupa Bagdadu do Polski.

– Ufam, że wysiłki wspólnoty międzynarodowej i wszystkich ludzi dobrej woli doprowadzą do tego, że Państwo Islamskie zostanie zatrzymane – mówił abp Sleiman wczoraj, podczas spotkania z dziennikarzami na Jasnej Górze. Przypomniał bardzo wyraźne stanowisko Ojca Świętego, który powiedział, że agresor musi być zatrzymany. Zadaniem wspólnoty międzynarodowej jest podjęcie wysiłku, by to uczynić.

Ks. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie, poinformował o apelu chaldejskego patriarchy Babilonu Louisa Raphaëla I Sako, zdaniem którego wspólnota międzynarodowa, a w szczególności USA i Europa , nie może pozostać obojętna ze względu na swą moralną i historyczną odpowiedzialność za Irak. Jego zdaniem „sumienie świata nie jest tego w pełni świadome, jak poważna jest sytuacja.”

http://episkopat.pl/informacje_kep/6096.1,Abp_Jean_Sleiman_Ufamy_ze_wspolnota_miedzynarodowa_powstrzyma_te_inwazje.html

Udostępnij