Autor: Julia Saganiak
Abp Ryś: Bóg zawsze jest blisko każdego z nas

„Nie ma takiego miejsca, do którego można by posłać człowieka, aby był z dala od Pana Boga. Bóg zawsze jest blisko każdego z nas, jest blisko już w dziele stwórczym”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki sprawował Mszę Świętą w domowej kaplicy we wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny. W homilii duchowny mówił, że dzisiejsze pierwsze czytanie stanowi wielką nadzieję. Mówi ono o wizji Boga, która potrzebna jest wygnańcom na Patmos, ponieważ daje im pocieszenie.

-Jan i jego współbracia bardzo jej potrzebują, bo są zesłani na Patmos, na wygnanie, przeżywają kary, niszczenie- mówił kaznodzieja.

Wygnańcy rozumiejąc, że Bóg jest Stwórcą, w trudnych sytuacjach pragną oddawać Mu chwałę.

Ksiądz Arcybiskup zaznaczył, że Bóg nie oczekuje jej od nas, ale uświadomienie sobie, że jest On naszym Stworzycielem, przywraca nam pokój.

Metropolita łódzki zauważył, że nie ma takiego miejsca, do którego można by posłać człowieka, aby był z dala od Pana Boga. Bóg zawsze jest blisko każdego z nas, jest blisko już w dziele stwórczym.

Wczytując się w dzisiejszą Ewangelię nasuwa się pytanie: Czym jest mina, którą mamy obracać? Ksiądz arcybiskup, powiedział, że w domu Zacheusza mówiono, iż ową miną jest grosz, natomiast jest to również Słowo. Otrzymując je od Boga, nieustannie powinniśmy się nim dzielić, nie traktować tego Słowa jako martwej rzeczy.

Na zakończenie homilii Abp Ryś zauważył, że słowo jest rzeczywistością żywą. Jeśli nie dzielimy się Słowem, to nie dajemy mu przestrzeni do działania. Ono rośnie w nas, gdy się nim dzielimy.