Maryja jest wzorem tracenia - Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej #4

O Maryi, która po ludzku straciła wszystko, a zyskała więcej niż ktokolwiek z ludzi – gdyż stała się Matką wcielonego Słowa – mówił ojciec Ernest Zielonka – przeor łódzkiego klasztoru oo. Karmelitów w Łodzi, podczas czwartego dnia nowenny przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel.

- Maryja jest wzorem tracenia jak popatrzymy pod tym kontem na Jej życie, to wszystko jest traceniem. Jak chce tradycja - jako dziecko została ofiarowana do świątyni – poświęciła się Bogu. Miała jakieś swoje plany. Te plany zostaje zburzone przez Pana Boga, ale jak wiele zyskuje. Staje się Matką Syna Bożego. Bóg chce Maryję jeszcze wspanialszą. Na Golgocie Maryja traci swojego Syna, a w zamian za swojego syna otrzymuje Jana. Tam na Golgocie Ta, która była Matką Słowa Wcielonego – staje się Matką Kościoła – staje się Matką nas wszystkich. Jej dziewicze łono rodzi nas wszystkich. Dla każdego z nas jest Matką! – tłumaczył w homilii o. Zielonka.

Po modlitwie po Komunii miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiono modlitwy przeznaczone na kolejny dzień nowenny szkaplerznej. Msze nowennowe odbywają się codziennie do 15 lipca o godz. 18:00 w kościele klasztornym Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi.