Archidiecezja Łódzka
Arena Rodzin 2019
01:08 | 13.04.2019 | Wyświetleń: 1362 | Autor: ks. Paweł Kłys

– To było wyjątkowe spotkanie. – mówi Kamila, mama 4 letniego Tomka. – Nie spodziewałem się takiego rozmachu tego spotkania – komentuje Tomasz Śledziowski. – Przyszedłem tutaj ze względu na moją żonę, gdyż mnie prosiła, ale muszę przyznać, że spotkanie na Arenie mi się podobało – tłumaczy Andrzej Tomczak. To tylko niektóre z opinii, które można było usłyszeć po zakończeniu pierwszego w Łodzi wielkopostnego wydarzenia ewangelizacyjnego „Arena Rodzin”.

zobacz także: Arena Rodzin już trwa!

Tematem rozpoczętego w piątek o godz. 18:00 spotkania, było biblijne opowiadanie o cudzie Jezusa w Kannie Galilejskiej. Do tego wydarzenia nawiązywała dekoracja ustawiona na płycie łódzkie Areny oraz tekst biblijny przeczytany zaraz na początku przez należących do Domowego Kościoła Dorotę i Piotra Michnowskich.

zobacz także: Krzew winny, 6 stągwi i 500 kg winogrona

Ewangelia stała się wstępem do wspólnego ćwiczenia dla małżonków, by powiedzieć sobie wzajemnie o najpiękniejszych chwilach w swoim życiu małżeńskim i rodzinnym. Następnie prowadzący zaprosili uczestników Areny Rodzin do wspólnego tańca przy dźwiękach znanej wszystkim piosenki pt. „Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie”.

Taniec nie był końcem atrakcji przygotowanych przez organizatorów pierwszej w historii Areny Rodzin. Wielkim zaskoczeniem dla obecnych na Arenie był występ Katarzyny Perkowskiej z Tarnowa Podgórnego k. Poznania, która rysując na piasku w malowniczy sposób ukazała historię młodych, którym zabrakło wina w  czasie wesela.

W dalszej części spotkania głos zabrał metropolita łódzki, który komentując ewangeliczny fragment opowiadający o Kannie Galilejskiej powiedział – kiedy Maryja rozmawia z tymi młodymi o ich miłości, kiedy ta ich miłość może być zagrożona, to Ona wiele nie mówi o ich możliwych grzechach. Tylko mówi o Jezusie. Pokazuje na Niego! To, co jest dzisiaj tutaj najbardziej potrzebne w naszym gronie, to żebyście zobaczyli na nowo, że Jezus jest między wami, w waszej miłości, w waszym małżeństwie, w waszej rodzinie. Żebyście Go zobaczyli między sobą. Mało tego, by tak jak w Kannie Galilejskiej, On stał się zapraszającym! – podkreślił ksiądz arcybiskup.

Niezwykle wzruszającym i poruszającym dla wielu małżonków i rodziców był moment adoracji Najświętszego Sakramentu, połączony z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty czy skorzystania z  modlitwy wstawienniczej.

– Jestem jeszcze pełna wzruszenia i cała tak emocjonalnie poruszona tą adoracją Jezusa w Eucharystii. – mówi Katarzyna Ziomek. – Ten moment, gdy klękasz i możesz patrzeć na Niego i do tego ta piękna muzyka i światła. To wprowadziło w niebywały klimat. – dodaje.

– Dla mnie dziś szczególnym momentem, był moment spowiedzi świętej. – tłumaczy Piotr Oleszko. – Nie musiałem iść – przynajmniej tak mi się wydawało – ale jednak poszedłem i powiem, że to był bardzo dobry pomysł. Ta spowiedź była mi potrzebna. – podkreśla.

Ostatnią niespodzianką – kończącą piątkowe spotkanie na Arenie – był występ najmłodszych, którzy w czasie spotkania dla dorosłych mieli swoje warsztaty w innej części hali. Dzieci używając flag wykonały układ choreograficzny do jednej z piosenek łódzkiego dziecięcego zespołu „Mały chór wielkich serc”.

zobacz galerię: ARENA DZIECI 2019

Pierwszą w historii Arenę Rodzin zakończyło nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która przeszła ulicami Łodzi z Atlas Areny do kościoła p.w. Chrystusa Króla.

zobacz także: Łódzka Droga Krzyżowa 2019