Archidiecezja Łódzka
Krzew winny, 6 stągwi i 500 kg winogrona
20:00 | 12.04.2019 | Wyświetleń: 545 | Autor: ks. Paweł Kłys

Podobnie jak na Arenę Młodych, tak i na trwającą właśnie Arenę Rodzin dekorację przygotowało małżeństwo Grygowskich. Każdy wchodzący na Arenę bez problemu mógł dostrzec elementy dekoracyjne, które w sposób bezpośredni nawiązują do tematyki tego małżeńskiego i rodzinnego spotkania.

– Naszą dekoracją chcieliśmy przybliżyć zgromadzonym ewangelię o Kannie Galilejskiej. – tłumaczy Anna Grygowska – łódzki artysta plastyk. – W sercu, znajdującym się na płycie Areny umieściliśmy sześć stągwi o wysokości 1.5 m. – wykonanych z tworzywa sztucznego. Stągwie przyjechały na dzisiejsze wydarzenie, aż z Niemiec. Każda z nich jest w stanie pomieścić 500  l. wody. Stągwie ustawiliśmy dookoła wysokiej na 4.6 metra monstrancji, która opleciona jest winoroślą i nawiązuje do tego fragmentu ewangelicznego, gdzie Jezus mówi o sobie – ja jestem krzewem winnym, a wy latoroślami. – dodaje Grygowska.

– To jest absolutnie coś wyjątkowego, czego się nie spodziewałam. – tłumaczy Katarzyna Horc. – Całe to spotkanie, ta dekoracja i atmosfera, to coś niepowtarzalnego i wyjątkowego – dodaje.

– Nie sądziłem, że w Łodzi takie spotkanie może się udać, a tu takie zaskoczenie. Tak, jest to możliwe. – mówi z uśmiechem Marek Barczek. – Przyszedłem tu trochę sceptycznie nastawiony za namową żony, ale to, co zobaczyłem i czego wysłuchałem, to zostanie na długo we mnie! – podkreśla uczestnik spotkania.

Na zewnątrz serca ustawiono stoły, na których rozłożono blisko 500 kg białego winogrona, które symbolizuje wino, jakie przemienił Jezus. Każdy z uczestników spotkania – które nawiązywało do wesela w Kannie – mógł wziąć winogron i w sposób symboliczny „spróbować wina z łódzkiej Kanny”.