Archidiecezja Łódzka
Kościoły Stacyjne Łodzi 2019 – Kościół św. Wojciecha #8
20:10 | 14.03.2019 | Wyświetleń: 993 | Autor: Antoni Zalewski

Parafia św. Wojciecha to kolejny kościół, który w okresie Wielkiego Postu staje się Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym, gdzie wierni wraz ze swoim Biskupem tworzą wspólnotę modlitwy. Tego wieczoru Ksiądz Arcybiskup Senior Władysław Ziółek przewodniczył Mszy Św., a w swojej homilii mówił o tajemnicy modlitwy.

Ksiądz Arcybiskup odwołał się do słów samego Chrystusa, który w Środę Popielcową zwraca uwagę na modlitwę jako na jeden z ważnych punktów programu wielkopostnego. Arcybiskup zwrócił uwagę, że w dzisiejszej Mateuszowej Ewangelii, Chrystus przekonuje nas, abyśmy modlili się wytrwale przedstawiając Ojcu Niebieskiemu wszystkie nasze sprawy, wierząc, że zostaną one wysłuchane.

„Dziecko zawsze może liczyć na spełnienie prośby kierowanej do rodziców. Ojciec lub matka nie podadzą kamienia czy węża jeśli dziecko prosi o chleb lub o rybę”- zaznaczył Ksiądz Arcybiskup.

Dalej jednak Abp Ziółek zwrócił uwagę, że modlitwa nie zawsze działa od razu. „Kiedy zwracamy się w modlitwie do Boga, musimy robić to z pełnym zaufaniem, ale i świadomością, że nie zawsze będziemy wysłuchani. Św. Augustyn powiada: nie otrzymujecie, bo źle się modlicie, albo dlatego, że prosicie o rzeczy przeciwne woli Bożej. Czasem mamy jednak wrażenie, że modlimy się o rzeczy zgodne z wolą Bożą, a i tak nie otrzymujemy pomocy”- dodaje.

Ksiądz Arcybiskup wyjaśnił, że „autentyczna modlitwa przede wszystkim umacnia naszą wiarę i miłość do Pana Boga, a wytrwałość na modlitwie, jeśli nawet pozornie nie jest ona wysłuchana, uczy wierności i zaufania, że pod okiem Bożej Opatrzności zdążamy zawsze drogami zbawienia i że Bóg zawsze weźmie nas w obronę gdy zagrożone byłoby nasze zbawienie, bo ono jest dla nas najważniejsze.”

Po komunii św. wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W dniu jutrzejszym Kościołem Stacyjnym będzie parafia św. Maksymiliana Kolbe na Dąbrowie. Zachęcamy wszystkich Archidiecezjan do wytrwałego pielgrzymowania szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych.