Autor:
Klub Tygodnika Powszechnego uruchamia cykl spotkań literackich

"Człowiek nie może żyć sam, potrzebuje drugiej osoby, potrzebuje tego, co nazywamy spotkaniem. W naszym klubie staramy się to spotkanie tworzyć, nie tylko wśród członków klubu, ale też wychodzimy na zewnątrz" - mówi ks. Arkadiusz Lechowski z łódzkiego Klubu Tygodnika Powszechnego. "Dlatego we współpracy ze Śródmiejskim Forum Kultury rozpoczynamy nowy cykl spotkań - przy literaturze. Będziemy zastanawiać się nad wolnością, nadzieją, naszą wiarą i wartościami, którymi żyjemy" - wyjaśnia ks. Lechowski. Na spotkania zapraszani będą ludzie literatury, a wśród nich publicyści Tygodnika Powszechnego.

Pierwszym gościem będzie Wojciech Bonowicz. "Jest znany nie tylko czytelnikom TP jako stały felietonista, ale też miłośnikom literatury" - mówi ks. Lechowski. Najnowszą książką Bonowicza jest "Alfabet Tischnera", dlatego spotkanie otrzymało tytuł "Co Tischner może nam dzisiaj powiedzieć".

Spotkanie rozpocznie się 5 listopada o godz. 19.00 w Śródmiejskim Forum Kultury (ul. Roosevelta 17).

O celach Klubów Tygodnika Powszechnego mówi ks. Andrzej Perzyński.