Autor: Archidiecezja Łódzka
Podsumowanie akcji "Dar dla Nowonarodzonego"

119 174 zł- taką kwotę udało się zebrać podczas tegorocznej akcji "Dar dla Nowonarodzonego", która w tym roku została przeprowadzona już po raz trzeci. Dziś podczas konferencji prasowej, która odbyła się na starym placu zabaw przed Ochronką Bałucką Ksiądz Kardynał przekazał symboliczny czek.

Od 2021 roku (czyli od wybuchu pandemii) w Archidiecezji Łódzkiej Orszakowi Trzech Króli towarzyszy akcja charytatywna "Dar dla Nowonarodzonego." W 2021 r. dzięki internetowemu kolędowaniu #OrszakwŁodzi Challenge zostało zebrane 345 490 zł dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa” oraz 5 000 paczek ze środkami higienicznymi dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Łodzi. W ubiegłym roku wsparcie zostało udzielone dzieciom z Zespołem Downa i dotkniętym biedą maluchom z Libanu. W tym roku Orszak Trzech Króli w Łodzi zapragnął mieć swój mały wkład w wielkie dzieło Sióstr Salezjanek i zbudować nowy placu zabaw dla dzieciaków z „Ochronki Bałuckiej”.

Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził „Ochronkę Bałucką" wie, że to wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta. Siostry Salezjanki prowadzą to dzieło od 93 lat. Od początku istnienia domu dziecka otrzymało w nim schronienie aż 300 dzieci. Obecnie „Ochronka Bałucka” zapewnia całodobową opiekę i wychowanie 14. dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej w wieku od 4 do 17 lat.

Celem akcji „Dar dla Nowonarodzonego” była zbiórka funduszy dla dzieciaków z Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego „Ochronka Bałucka” Sióstr Salezjanek. W ramach, zainicjowanej przez Ks. Kard. Grzegorza Rysia w pierwszą niedzielę adwentu, części charytatywnej Orszaku Trzech Króli udało się zebrać środki na kompleksową modernizację placu zabaw dla dzieci, które na co dzień przebywają w placówce, jak również dla tych, które przychodzą do niej po szkole i w weekendy. Na ten cel potrzebna była kwota ponad 92 300 zł. Udało się zebrać 119 174 zł dzięki czemu oprócz placu zabaw będzie mogło powstać boisko piłkarskie.