Autor: Archidiecezja Łódzka
Wojewódzkie spotkanie opłatkowe

„Miejcie w sobie wiarę, że dobro wspólne, pokój, jedność są możliwe i z tego są owoce dla wszystkich. Nasza Ojczyzna na to zasługuje. Na największe owoce”- mówił Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś podczas wojewódzkiego spotkania opłatkowego. Spotkanie odbyły się w Teatrze Wielkim.

W swoim słowie skierowanym do władz wojewódzkich  i samorządowych Metropolita Łódzki mówił o tym, że tam gdzie jest ciężko, tam przychodzą największe owoce. „Te owoce dotyczą wszystkich w naszej Ojczyźnie. Nie chodzi tylko o owoce dobre dla jednej, drugie czy trzeciej strony sporu politycznego, ale ostatecznie chodzi o dobro wspólne. Tam gdzie się przy nim trzeba utrudzić, to tam trzeba też mieć chrześcijańską nadzieję, że możliwe są rzeczy niemożliwe”- mówił duchowny.

„Życzę wam wszystkim wiary, że mogą stawać się ciałem słowa, które wydają się nam niemożliwe. Chociażby jak dobro wspólne, pokój. Bóg zna drogę do pokoju mimo, że my jej nie widzimy. Będziemy śpiewać: chwała Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. Bóg nie wypowiada do nas słów na próżno. Bóg mówi słowo, które staje się rzeczywistością i te słowa muszą stać się rzeczywistością, a że to jest trudne, tam gdzie jest najtrudniej, tam będą największe owoce”- mówił Metropolita Łódzki.