Autor: ks. Łukasz Burchard
Spotkanie „Rise Up Meeting” – Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

W czwartek - 3 sierpnia - w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lizbonie odbyło się spotkanie z kardynałem Grzegorzem Rysiem, które dedykowane było dla Polaków, którzy przyjechali do Lizbony z Polski, ale również dla Polonii mieszkającej poza granicami kraju.

Spotkanie rozpoczęło się od pieśni do Ducha Świętego, odczytania Ewangelii o cudzie w  Kannie Galilejskiej oraz chwili ciszy na medytację Słowa Bożego. Następnie uczestnicy spotkania dzielili się swoim rozumieniem tej Ewangelii, a całość zakończyła katecheza kardynała Rysia oraz pytania dotyczące codziennego życia Słowem Bożym.

Punktem kulminacyjnym Polskiego spotkania była Eucharystia, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił metropolita łódzki kard. Grzegorz Ryś.