Autor: kl. Patryk Nowacki
Wyświetleń: 575
Nabożeństwo pokutne i Msza święta uczestników ŚDM w Encarnação
Udostępnij

To już był nasz ostatni dzień w miejscowości Encarnação. Społeczność tego małego miasteczka użyczyła pielgrzymom z Archidiecezji Łódzkiej swoje domy, swój czas, swoje gorące od miłości Boga i drugiego człowieka serce.

Dziś rano uczestnicy Światowych Dni Młodzieży wzięli udział w nabożeństwie pokutnym połączonym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą indywidualną, a tuż przed południem młodzi uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Radosław Orchowicz – biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Biskup Radosław mówił o wierze: "to, co jest warunkiem doświadczenia działania Pana Boga w życiu, w życiu człowieka, to nasza wiara". Po Mszy św. odbyło się pożegnanie wolontariuszy.

-To był dla nas piękny czas poznania ich kultury, obyczajów, języka, a przede wszystkim nich samych, każdego człowieka, który nas przyjął.   Jesteśmy wdzięczni za ten czas. Dzisiaj i jutro udamy się do Lizbony, aby z pozostałymi pielgrzymami z całego świata uczestniczyć w głównych obchodach. – tłumaczy kl. Patryk Nowacki.

Udostępnij