Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 4344
Rozpoczęły się Rekolekcje Oazowe III stopnia w Rzymie!
Udostępnij

Blisko 150 osób – rodzin i młodzieży – uczestniczy w rekolekcjach oazowych trzeciego stopnia, które wczoraj wieczorem rozpoczęły się w Rzymie. Rekolekcje prowadzi kardynał Grzegorz Ryś- metropolita łódzki.

Uczestnicy przylecieli do Rzymu dwoma rejsami samolotowymi - w dopołudniowym ponad 100 osób i popołudniowym. Dwie oazy będą miały części wspólne – jak statio – refleksja nad danym kościołem rzymskim oraz Eucharystię, a także te, które odróżniają oazę rodzin od oazy młodych.

Jak zauważył kardynał Ryś – trzeci stopień oazy został napisany przez księdza Franciszka Blachnickiego na Rzym, aby patrząc na poszczególne świątynie próbować zrozumieć tajemnicę Kościoła. – podkreślił duchowny.

Po przybyciu do Rzymu uczestnicy rozpoczęli swoje rekolekcje od wspólnej Eucharystii, której przewodniczył kardynał Grzegorz Ryś.

Zwracając się do młodych metropolita łódzki podziękował młodym za to, że może tu być wraz z nimi, gdyż ten czas rekolekcji jest potrzebny nie tylko młodym, by patrzeć na Kościół, ale również jemu w tym czasie, w którym Kościół stawia przed nim nowe zadania.

Rzymskie Rekolekcje Oazowe odbywają się w dniach 15-30 lipca.

Udostępnij