Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 1300
Abp Ryś: Bóg szuka czcicieli, którzy są prawdziwi | Konsekracja Świątyni w Woli Zaradzyńskiej
Udostępnij

„Musicie odnaleźć się w tej relacji, że jesteście domownikami Boga. Każdy z was gdzieś mieszak i tworzycie sąsiedztwa. Bóg natomiast buduje jeden dom w którym chce mieć was wszystkich jako swoje dzieci”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Mszy Św. sprawowanej w parafii NMP Nieustającej Pomocy w woli Zaradzyńskiej. Podczas Eucharystii Metropolita Łódzki dokonał konsekracji Świątyni.

Dnia 27 czerwca 2008 r. ks. Abp. Władysław Ziółek Metropolita Łódzki podpisał dekret erygujący nową Parafię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej. W przededniu 15 rocznicy tego wydarzenia Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś dokonał konsekracji tej świątyni. Współkonsekratorami byli ks. Jaśpiński (były proboszcz parafii), a także ks. Błaszczyk- obecny proboszcz.

Na początku uroczystości wszystkich zebranych przywitał ks. Błaszczyk, proboszcz, dziękując za przybycie parafianom, władzom lokalnym oraz księżom. Następnie, liturgię rozpoczął obrzęd błogosławienia wody, pokropienia nią zgromadzonych oraz nowego ołtarza.

W swojej homilii Metropolita Łódzki odnosząc się do Ewangelii w której Jezus mówi do Samarytanki, że nie ważne jest samo miejsce, gdzie oddaje się Bogu cześć. Ważniejsze jest to jaki jest człowiek, który oddaje cześć Bogu i czy czyni to w duchu i w prawdzie. „Jeśli człowiek, który przychodzi czcić Boga nie żyje w duchu i w prawdzie, to żadne miejsce mu nie pomoże. Pan Bóg nie oczekuje od niego kultu. Ojciec szuka tych, którzy będą Go czcić w duchu i w prawdzie. To jest o każdym z nas”- wskazywał duchowny.

W swoich rozważaniach Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę na jeszcze jeden ważny element, że Kościół to jest wspólnota. „Musicie odnaleźć się w tej relacji, że jesteście domownikami Boga. Każdy z was gdzieś mieszak i tworzycie sąsiedztwa. Bóg natomiast buduje jeden dom w którym chce mieć was wszystkich jako swoje dzieci. W tej parafii Pan Bóg robi to już 15 lat. Z jakim skutkiem?”- mówił kaznodzieja.

Na zakończenie homilii Arcybiskup Grzegorz pozostawił wiernych z pytaniem: „kim jesteście dla siebie? Jesteście dla siebie dobrymi sąsiadami? Czy poddaliście się Bogu, który chce z was uczynić rodzinę sióstr i braci? Jakie są wasze relacje? To jest ta Boża robota, która trwa tu 15 lat, a dzisiejsze słowo stawia pytanie: na ile się poddajecie tej Bożej pracy?”

Po homilii Metropolita Łódzki namaścił ołtarz olejem krzyżma świętego, który jest znakiem Ducha Świętego. Na poświęconym ołtarzu Ksiądz Arcybiskup spalił kadzidło. Wznoszący się ku górze dym kadzidła oznacza modlitwy, które w tym miejscu są zanoszone do nieba. Ołtarz nakryto białym obrusem, ponieważ jest stołem Wieczerzy Pańskiej.

Przed błogosławieństwem proboszcz podziękował Abp. Grzegorzowi Rysiowi za przewodniczenie w dzisiejszej, tak ważnej dla parafian uroczystości.

Udostępnij
Galeria zdjęć