Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 782
W łódzkiej katedrze rozpoczęła się papieska inicjatywa 24 godziny dla Pana!
Udostępnij

- Żaden grzesznik nie czuje się źle w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie czuje się poniżony, czy sponiewierany w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie przeżywa takiego upokorzenia w obecności Jezusa.- mówił abp Ryś.

Nabożeństwem pokutnym celebrowanym w łódzkiej katedrze pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia rozpoczęły się „24 godziny dla Pana”. Ta wielkopostna inicjatywa Ojca Świętego Franciszka, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi odbywa się w całym Kościele – w tym także w Łodzi – już po raz 10.

W słowie rozpoczynającym ten wyjątkowy czas spotkania z Panem na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem oraz poprzez spowiedź sakramentalną łódzki pasterz zwrócił uwagę na fragment przypowieści o faryzeuszu i celniku, którzy przyszli do świątyni, aby się modlić. – Wszyscy jak tu jesteśmy potrzebujemy usprawiedliwienia! To jest wspólne nasze doświadczenia, ze potrzebujemy usprawiedliwienia, ale Jezus mówi, że ta potrzeba może być dziś spełniona, albo nie! Możesz wrócić do domu usprawiedliwiony ale możesz też wrócić do domu nie usprawiedliwiony. – zauważył hierarcha.

- Albo możemy stać przed samymi sobą – właściwie przed lustrem - i przekonywać siebie samego, że jestem sprawiedliwy, że nie jestem takim łajdakiem, jakim mógłbym się wydawać samemu sobie i mogę się gapić w to lustro i bez przerwy mówić – nie, nie jest z tobą tak źle. Wówczas zapewne będzie z nami to, co z faryzeuszem, że w żadnym z tych zapewnień, w żadnym z tych usprawiedliwień, w żadnym z tych zdań  które są autopromocję nie znajdziemy usprawiedliwienia! – zauważył duchowny.

- Albo możemy się poddać Duchowi, który stawia nas przed Bogiem, a nie przed lustrem i otwiera nas na spotkanie z Bogiem, a nie tylko z samymi sobą i w Duchu możemy mówić Panie jestem grzesznikiem! Właśnie dlatego, że to mówimy w Duchu, to nas nie zabija! Nie prowadzi to samounicestwienia, czy do jakiejś depresji. Nie prowadzi do jakiegoś załamania, bo mówię to w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie czuje się źle w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie czuje się poniżony, czy sponiewierany w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie przeżywa takiego upokorzenia w obecności Jezusa. – zakończył hierarcha.

„24 godziny dla Pana” W Archidiecezji Łódzkiej nabożeństwa , całodobowa Adoracja i spowiedź została zorganizowana w trzech miejscach:  w Bazylice Archikatedralna w Łodzi, w kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz w kościele rektoralnym p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. Inicjatywa 24 godziny dla Pana rozpoczęła się w piątek, nabożeństwem pokutnym o godz. 20.00, a zakończy w sobotę Mszą św. o godz.18.00.

Udostępnij
Galeria zdjęć