Młodzi pytają arcybiskupa Rysia – spotkanie arcybiskupa z licealistami w KLO

Z inicjatywy uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi - dziś przed południem - odbyło się spotkanie licealistów z arcybiskupem metropolitą łódzkim, w czasie którego zaproszony gość odpowiadał na pytania uczniów.

- Jakim samochodem jeździ arcybiskup łódzkim? Dlaczego arcybiskup został księdzem, i czy gdyby jeszcze raz miał wybierać, wybrałby drogę powołania? Jak wierzyć w Boga w dzisiejszych trudnych czasach? Jeśli ktoś jest wątpiący lub nawet niewierzący, co zrobić, by odkryć wiarę w Pan Boga? Na te i podobne pytania - również bardzo osobiste – jak o swoje spotkania z Janem Pawłem II – odpowiadał arcybiskup Grzegorz Ryś podczas ponad półtoragodzinnego spotkania z młodzieżą z KLO.

Dzisiejsze spotkanie, które poprowadził ks. Karol Skowroński - katecheta KLO, to pierwsze tego typu spotkanie arcybiskupa Grzegorza z młodzieżą katolickiego liceum i jak zapewnia metropolita łódzki nie ostatnie.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi jest pierwszą szkołą katolicką prowadzoną przez Archidiecezję Łódzką. Istnieje od 16 marca 1991 r, a została powołana do istnienia przez ks. abp Władysława Ziółka. Założycielem i  pierwszym dyrektorem łódzkiego katolika był ks. prał. Tadeusz Bednarek.