Autor: Archidiecezja Łódzka
Abp Ryś do artystów: Ważne jest, by to co Bóg chce powiedzieć przez Was, było mocno w Was osadzone

„Ważne jest, aby to co Pan Bóg chce powiedzieć przez Was było mocno w Was osadzone i aby to było dla wszystkich oczywiste, że tak jak wypowiadacie prawdę odkrytą z Boga, tak samo wypowiadacie prawdę którą macie w sobie i że Pan przemawia nie przez Was, ale w Was do ludzi”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas spotkania opłatkowego z ludźmi sztuki.

Jest już tradycją, że w poniedziałek po Uroczystości Objawienia Pańskiego ludzie sztuki spotykają się z Metropolitą Łódzkim, aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Wszystkich zgromadzonych w Świątyni pw. Niepokalanego Poczęcia NMP zwanym Kościołem Środowisk Twórczych przywitał ks. Waldemar Sondka- duszpasterz artystów. „Cieszymy się, że w tym czasie jesteśmy razem, w miejscu gdzie Słowo staje się Ciałem, Bóg rodzi się w naszych sercach i na miarę naszych słabości starajmy się, poprzez to co robimy, aby Bóg rodził się w sercach innych”- powiedział duszpasterz.

Życzenia Księdzu Arcybiskupowi w imieniu artystów złożyli Pani Jolanta Jackowska i Pan Marek Kasprzyk. „My, zgormadzeni wokół Kościoła Środowisk Twórczych, nie zapominamy w naszych modlitwach o Księdzu Arcybiskupie i bardzo sobie życzymy, aby Ksiądz Arcybiskup nie zapominał o nas”- mówił Pani Jolanta Jackowska.

W swoim słowie skierowanym do artystów Metropolita Łódzki wskazywał m.in. na to, że wcielenie Syna Bożego jest zaproszeniem do dynamicznej relacji w której Bóg bardziej staje się dla nas Ojcem, a my coraz bardziej stajemy się dla niego dziećmi. „Życzę Wam takiej dynamiki i nadziei, że to wszystko co jest między Wami, a Panem Bogiem może być pomnożone, jeszcze bardziej żywe,  może być bardziej autentyczne i może być miłością, która ciągle się odnawia i odradza”- mówił duchowny.

Po słowie Księdza Arcybiskupa był już czas na indywidualne życzenia, wspólne kolędowanie, a także spotkanie w sali kominkowej.