Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 875
Abp Ryś: Pan Jezus pyta nas dziś jaki jest cel?
Udostępnij

„Przyprowadzacie dzieci do przedszkola. Czego wasze dzieci mają się tu nauczyć? Co dla nich ma się okazać ważne? Co dla was rodzice jest ważne w życiu? Czy to co jest ważne dla was teraz, przetrwa próbę czasu? Staniecie z tym przed Panem Bogiem?”- pytał w swojej homilii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.  

Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii sprawowanej w parafii św. Józefa w Łodzi. Na początku Mszy Św. ks. Adam Bajer vel Bojer prosił Metropolitę Łódzkiego o sprawowanie Eucharystii w intencji pokoju, w intencji Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, a także w intencji przedszkola, które znajduje się przy parafii, a której patronami są błogosławieni małżonkowie Maria i Alojzy Beltrame Quatrocchi. Relikwie tych błogosławionych znajdują się w parafii, a wspomnienie ich będziemy przeżywać w najbliższy piątek.

W swoim słowie Ksiądz Arcybiskup mówił, że ostatecznie w naszym życiu idziemy ku celowi. Jednak dzisiejsza Ewangelii stawia przed nami pytanie czy cokolwiek w naszym życiu ma sens. Pan Jezus mówi swoim uczniom, którzy podziwiają piękną świątynie w Jerozolimie, którą budowano 46 lat, że przyjdzie czas, że nie pozostanie z tego kamień na kamieniu. „Dalej Pan Jezus mówi  o tym, że będą wojny. My też mamy wojnę na Ukrainie. Całe miasta i wioski idą w gruzy. Dorobek życia na który pracowały pokolenia w jeden moment spada bomba i jest po wszystkim. Po co ten trud? Pan Jezus pyta nas jaki jest cel?”- mówił kaznodzieja.

Dalej Metropolita Łódzki wskazywał, że w dzisiejszych czasach nie zadajemy pytania jaki mamy cel. Dzisiejszy świat przepełnionym jest informacją, dowiadujemy się tysięcy rzeczy, ale nie ma w naszym życiu pytania o sens i jaki jest cel. „Przyprowadzacie dzieci do przedszkola. Czego wasze dzieci mają się tu nauczyć? Co dla nich ma się okazać ważne? Co dla was rodzice jest ważne w życiu? Czy to co jest ważne dla was teraz, przetrwa próbę czasu? Staniecie z tym przed Panem Bogiem?”- pytał Arcybiskup Grzegorz.

W homilii duchowny wspominał także postać św. Cecylii, której wspomnienie przeżywaliśmy dziś w Kościele. Wskazywał na tę świętą jako tą, która poprzez swoje życie potrafiły nawrócić swojego męża, który był poganinem. Dzięki jej świadectwu życia nawrócił się także brat jej męża. „Może być tak, że nie możemy przekazać wiarę przez mówienie. Nie zawsze to co możesz powiedzieć jest najważniejsze. Pokaż sobą to w co wierzysz”- powiedział na zakończenie Metropolita Łódzki.

Udostępnij