Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Tomasz Kopytowski został dyrektorem Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dekretem Arcybiskupa Grzegorza Rysia z 17 października 2022 roku, nowym dyrektorem Caritas Archidiecezji Łódzkiej został Tomasz Kopytowski, który do tej pory pełnił funkcję rzecznika  prasowego naszej instytucji. Dotychczasowy dyrektor, ks. Andrzej Partyka od 1 września br. jest proboszczem parafii pw. Opatrzności Bożej w Łodzi.

Tomasz Kopytowski ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Podyplomowe Studium Menadżerskie Mini MBA (Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania,  Uniwersytet Łódzki) oraz Akademię Mistrzów Treningu (Grupa Trenerska  Mentor, Kraków). Posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu  przedsięwzięciami medialnymi, biznesowymi i charytatywnymi. Od 17 lat odpowiedzialny za kontakt z mediami i promocję działalności  charytatywnej. Zaangażowany w liczne projekty społeczne, w tym  międzynarodowe. Sekretarz międzywyznaniowej Kapituły Nagrody Serce Łodzi. Ma 48 lat, żonę i trójkę dzieci. Tomasz Kopytowski jest pierwszą w Polsce osobą świecką na stanowisku szefa diecezjalnej Caritas.

- To dla mnie wyróżnienie, ale przede wszystkim wielkie zobowiązanie. Wobec osób, które korzystają z pomocy Caritas oraz tych, które tej  pomocy udzielają. Bardzo proszę o modlitwę, która będzie dla mnie  wielkim wsparciem - powiedział Tomasz Kopytowski.