Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 686
Abp Ryś o tym jak zachować wiarę | Rekolekcje na Dobry Początek
Udostępnij

O tym w jaki sposób możemy zachować naszą wiarę mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś pierwszego dnia Rekolekcji na Dobry Początek.

Jest już tradycją, że w październiku studenci z duszpasterstw akademickich Archidiecezji Łódzkiej spotyka się na rekolekcjach, aby dobrze rozpocząć rozpoczynający się rok akademicki. Jak mówi ks. Piotr Tarabasz- duszpasterz akademicki te rekolekcje są znakiem jedności, które łączą wszystkie duszpasterstwa akademickie. „Pięknym znakiem jedności jest także chór i orkiestra połączone z naszych duszpasterstw i one śpiewają jednym głosem, aby oznajmić, że zmierzamy w jednym kierunku”- mówił ks. Piotr.

Ksiądz Arcybiskup w swoich rozważaniach do Słowa Bożego podkreślał, że trudno o mocniejsze pytanie na początek rekolekcji: czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi gdy przyjdzie. „Jezus pyta się nas czy będziemy wierzący do czasu, kiedy On powróci. Czy zachowamy i przekażemy wiarę przed Jego powrotem? To jest pytanie wstrząsające. Skąd bierze się ta wątpliwość i co Pan Jezus chce nam przez to przekazać? Zachowanie wiary nie jest czymś oczywistym i że możemy czuć się bezpiecznie z naszą wiarą. Wiara nie jest czymś danym raz na zawsze”- mówił duchowny.

W swoich słowie Metropolita Łódzki opierając się na słowie Bożym wskazał trzy metody na zachowanie wiary: życie Słowem Bożym, dzielenie się wiarą i modlitwa. „Od tego jak się odniesiemy do tych trzech rzeczywistości zależy w konkrecie odpowiedź na pytanie czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę we mnie, kiedy przyjdzie”- mówił Abp Grzegorz.

Po Eucharystii studenci zgromadzeni w Archikatedrze Łódzkiej adorowali Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Udostępnij