Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 954
Abp Ryś: nie kradnijmy Bożych darów | 100- lecie pobytu św. Faustyny przy ul . Krośnieńskiej 9
Udostępnij

O sługach nieużytecznych, którzy nie kradną Bożych darów mówił w oparciu o Dzienniczek Św. Faustyny Metropolita Łódzki. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś przewodniczył Eucharystii sprawowanej w domu zakonnym Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9.

W tym roku siostry ze Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi obchodzą 100- rocznicę pobytu św. Faustyny w domu przy ul Krośnieńskiej. Św. Faustyna przebywała w tym domu od września 1922 roku do lutego 1923. Siostry z tej okazji przygotowały wiele wydarzeń. Obchody rocznicowe rozpoczęły się 18 września Msza Św. sprawowaną przez ks. kan. Henryka Betleja. Tego dnia została także otwarta wystawa poświęcona Św. Faustynie.

W pierwszą niedzielę października wierni z Archidiecezji Łódzkiej i nie tylko mogli odbyć spacer „Śladami Św. Faustyny”, a o godzinie 15 modlili się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie uczestniczyli we Mszy Św. której przewodniczył Metropolita Łódzki.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w swojej homilii mówił, że jeśli chcemy żyć dzisiejszą Ewangelią czyli podejmować posługę angażują się w nią bez końca i bezinteresownie jak słudzy bezużyteczni to trzeba w tym wezwaniu zobaczyć osobę. „Jak nie zobaczymy na końcu Jezusa to ta Ewangelia będzie dla nas niezrozumiała. Ci słudzy nieużyteczni dobrze opisują też postawę Św. Faustyny. Taka fraza, która wraca w dzienniczku dość często określając ją i innych ludzi, to że są to ludzie, którzy nie kradną Bożych darów”- mówił Metropolita Łódzki.

W swoich rozważaniach Ksiądz Arcybiskup mówił o tym, że powinniśmy mieć świadomość, że wszystko otrzymaliśmy od Pana i posługujemy Jego darami. „Jeśli to sobie uświadomimy to wtedy możemy mieć w sobie postawę sługi nieużytecznego, sługi który nie ma pretensji, że coś mu się należy, bo ostatecznie posługuje tym co otrzymał, nie kradnąc Bożych darów”- zaznaczał duchowny.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na Agape.

Obchodom 100- lecia pobytu Św. Faustyny w domu zakonnym przy ul .Krośnieńskiej 9 towarzyszą wykłady, świadectwa i koncerty, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wierni będą spotykać się na modlitwie i Mszy Św. sprawowanej przez jednego z Księży Biskupów Archidiecezji Łódzkiej.

Udostępnij