Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 895
Abp Ryś do uczestników Alpha Polska: obyśmy nie stracili uważności na to Słowo, które ma w nas urosnąć i zamienić się w czyn!
Udostępnij

- Czas zachowywania, strzeżenia Słowa w sobie jest niesłychanie istotny, żeby Słowo nas zostało zatrzymane, i by było w nas upilnowane, byśmy nie pozwolili Słowu gdzieś z nas wylecieć. Żebyśmy nie stracili uważności na to słowo, które ma w nas urosnąć, a w odpowiednim czasie zamienić się w czyn. – mówił abp Ryś.

Poranną Mszą świętą w katedrze św. Stanisława Kostki rozpoczęła się ogólnopolska Konferencja ALPHA, która w tych dniach odbywa się w Łodzi. Eucharystii dla uczestników konferencji przewodniczył i kazanie wygłosił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

- Dziś Jezus mówi o dramacie człowieka, który jest pusty w środku i wtedy kobieta reaguje. Błogosławione łono które Cię nosiło – to znaczy, że kobieta wychwala Maryję, bo Maryja we wnętrzu swoim nosiła Syna Boże. Maryja była wypełniona Bogiem. Maryja jest przeciwieństwem takiego domu, który jest pusty, choć wysprzątany i ozdobiony. – podkreślił metropolita łódzki.

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że - ta Ewangelia pyta nas dzisiaj: ile Słowa, które słyszymy, które potem ogłaszamy – ile Słowa zachowujemy w sobie, i na ile to Słowo w naszym sercu rośnie tak, jak rośnie dziecko w łonie matki. Na ile dajemy Słowu taką szansę, by to Słowo się w nas zadomowiło, żeby mogło w nas urosnąć – do momentu, kiedy się urodzi w postaci czynu. Ale ten czas zachowywania, strzeżenia Słowa w sobie jest niesłychanie istotny, żeby Słowo nas zostało zatrzymane, i by było w nas upilnowane, byśmy nie pozwolili Słowu gdzieś z nas wylecieć. Żebyśmy nie stracili uważności na to słowo, które ma w nas urosnąć, a w odpowiednim czasie zamienić się w czyn.

Kończąc hierarcha podkreślił z mocą - wiara to niej jest żaden kurs, to nie jest to, czego się nauczyłeś. Wiara to jest to kim się stałeś, kim jesteś i jaki jesteś w odniesieniu do innych. To jest wiara w Jezusie Chrystusie, a nie tylko i wyłącznie jakaś poznana – ważna sama w sobie – wiedza, ale nie wystarczająca. – zakończył duchowny.

Ogólnopolska Konferencja Alpha to spotkanie społeczności Alpha, które poprzez wspólną modlitwę, wymianę doświadczeń, inspirujące nauczania, praktyczne warsztaty i przyjazną atmosferę zachęca do prowadzenia Alpha w lokalnych środowiskach.

Ostatnia taka Konferencja odbyła się w lutym 2021 roku w formie transmisji online. Zastanawiano się wtedy nad nowymi możliwościami, jakie w przekazywaniu Dobrej Nowiny dają internetowe łącza. Wówczas gośćmi konferencji m.in: Nicky Gumbel, abp Grzegorz Ryś, bp Andrzej Bajeński, Marcin Zieliński.

Udostępnij