Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 2274
Abp Ryś: nie będziemy tworzyć dzieł miłosierdzia w atmosferze niezrozumienia! – o domach dla uchodźców z Ukrainy w Łodzi
Udostępnij

- Nie będziemy tworzyć dzieł miłosierdzia w atmosferze niezrozumienia i wojny – mówi arcybiskup Grzegorz Ryś, pomysłodawca projektu budowy osiedla dla uchodźców.

Dziś, podczas obrad Rady Miejskiej, miano procedować projekt związany z udziałem Miasta Łodzi we wspólnym dziele budowy osiedla domków dla uchodźców uciekających z terenów okupowanych przez wojska rosyjskie. W minionym czasie odbyły się protesty mieszkańców związane najpierw z pierwszą, a potem drugą propozycją lokalizacji osiedla dla uchodźców, w związku z tym - na prośbę metropolity łódzkiego - ten punkt obrad został zdjęty.

Jak zauważa metropolita łódzki – jesteśmy przekonani do tego projektu. Mając zgromadzone środki do realizacji tego zadania chcemy nadal go realizować, ale być może w inny sposób. Jedną z propozycji jest podjęcie jeszcze raz tego tematu we współpracy z Miastem Łódź, ale po przeformatowaniu tego projektu – tak, by uzyskał on społeczną akceptację lub – tutaj druga możliwość - jako Kościół zrealizujemy ten projekt  we własnym zakresie. – dodaje abp Ryś.

Osiedle domów chronionych to inicjatywa arcybiskupa Grzegorza Rysia realizowana we współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej oraz Urzędem Miasta Łodzi. Osiedle domków, które ma być widomym owocem zakończonego w kwietniu tego roku Jubileuszu 100-lecia Diecezji Łódzkiej ma powstać z myślą o przybywających i mieszkających już w Łodzi uchodźcach z Ukrainy.

zobacz także: Briefing prasowy: Osiedle domów chronionych dla uchodźców z Ukrainy 

Udostępnij