Autor: Julia Saganiak/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 1293
Abp Ryś: Kościół rządzi się zasadami miłosierdzia | 30 lat parafii w Nowych Chrustach
Udostępnij

- Jak wam jest ze sobą bardzo dobrze, to rozejrzyjcie się jeszcze wokoło, bo obok tej waszej wspólnoty mogą być ludzie potrzebujący. Niech wam nie wystarcza, że między wami są poukładane więzi, popatrzcie jeszcze obok – mówił abp Ryś do wiernych z parafii NMP Różańcowej w Nowych Chrustach.

28 sierpnia odbyły się uroczystości związane z 30-leciem istnienia parafii NMP Różańcowej w Nowych Chrustach. Mszy św. przewodniczył metropolita łódzki. Podczas homilii powiedział o tworzeniu wspólnoty Kościoła. – Jubileusze też są po to, aby zobaczyć, jak to życie wyglądało, czy zawsze przystawało się do tych zasad, które Pan Jezus ustanawia, a z drugiej strony to jest słowo na przyszłość – podkreślił. W liturgii słowa autor Listu do Hebrajczyków wskazuje, że Kościół da się poznać i wypełnia się w Eucharystii. Jak podkreślił abp Ryś, stabilna wspólnota to taka, w której wszyscy są za nią odpowiedzialni, a najważniejsze decyzje podejmowane są w oparciu o zdanie wszystkich jej członków. – Ta wspólnota wtedy może czuć się bezpiecznie, kiedy jest wspólnotą tych, którzy czują się podmiotami (…) Jak wam zależy na tej wspólnocie, jaką jest parafia, to możecie się o wszystko kłócić, ale musi być tak, że każdemu na niej zależy. To jest miejsce, gdzie możecie się oprzeć o  miłość do tej wspólnoty – wyjaśnił duchowny.

Metropolita łódzki zwrócił uwagę parafian na to, aby podczas każdej Eucharystii najważniejszy był Jezus i Kościół, a każdy odczytywał swoje właściwe miejsce. – Jest miejsce dla każdego z nas, jest miejsce nam właściwe. To jest najlepsze miejsce, bo jest przygotowane dla Ciebie przez Pana. Usiądź na tym miejscu, które ci wyznaczono i podejmij się tego, co z tym miejscem jest związane – podsumował abp Grzegorz Ryś.

Na zakończenie życzył wszystkim, aby byli znakiem miłości Boga.

Po Mszy św. odbył się koncert Adama i Wojciecha Kaczmarków. Następnie, wszyscy zebrani udali się na parafialne świętowanie 30-letniej rocznicy.

Parafia NMP Różańcowej została erygowana 30 sierpnia 1992 roku dekretem abp. Władysława Ziółka. Kościół wybudowano w latach 1993-1998, a w 2000 roku dokonano konsekracji.

Udostępnij
Galeria zdjęć