Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 992
Poświęcenie sztandaru i nadanie imienia św. Urszuli Ledóchowskiej Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia SPSK w Łodzi
Udostępnij

- To, że przychodzicie jako szkoła do Jezusa, jest też – myślę – głęboko po myśli wybranej przez was patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, która jak mało kto prowadziła młodych także w Łodzi – do spotkania z Jezusem w Eucharystii.- mówił abp Grzegorz Ryś.

Już od kilku lat w Zespole Szkół Katolickich prowadzonych przez SPSK – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich – działa Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia, która od dziś nosi imię św. Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystość nadania imienia szkole, poświęcenie sztandaru oraz obrazu patronki odbyło dziś w samo południe podczas Eucharystii celebrowanej przez metropolitę łódzkiego w bazylice archikatedralnej.

- Pragniemy, aby święta Matka Urszula, która jest dla nas wzorem pedagoga pomagała nam nie tylko odkrywać talenty dzieci i uwrażliwiać na piękno świata, ale także wskazywać na drogę do Stwórcy. Proszę księdza arcybiskupa o przewodniczenie Eucharystii w intencji wspólnoty naszej szkoły, wygłoszenie słowa, pobłogosławienie sztandaru szkoły i poświecenie obrazu naszej patronki. – mówiła na początku Mszy świętej Izabela Wiechno – dyrektor Szkoły Muzycznej SPSK w Łodzi.

W słowie skierowanym do nauczycieli, rodziców i dzieci Szkoły Muzycznej arcybiskup Grzegorz powiedział miedzy innymi - Jezus jest najlepszym nauczycielem. Jest też kimś, Kto założył szczególną szkołę, którą najpierw było grono dwunastu uczniów, a dzisiaj to grono rozrosło się w miliony ludzi, którzy Jezusa nazywają swoim mistrzem. To, że przychodzicie jako szkoła do Jezusa, jest też – myślę – głęboko po myśli wybranej przez was patronki św. Urszuli Ledóchowskiej, która jak mało kto prowadziła młodych także w Łodzi – do spotkania z Jezusem w Eucharystii. To i każde następne spotkanie waszej szkoły z Jezusem Eucharystycznym będzie głęboko w duchu św. Urszuli. – tłumaczył arcybiskup Grzegorz.

- Bardzo chcę wam życzyć oraz szkole, którą tworzycie i będziecie w szczególny sposób dalej tworzyć pod patronatem świętej Urszuli – żeby ta wasza szkoła nie była teatrem. Bądźcie prawdziwi! Nauczyciele, bądźcie prawdziwymi nauczycielami. Uczniowie – bądźcie prawdziwymi uczniami, a nie udawajcie, że się uczycie. Miejcie odwagę tworzyć relacje, które są prawdziwe, a nie są udawane. Te relacje najbardziej zapamiętacie z tej szkoły, a wtedy ta szkoła nie będzie tylko pod patronatem św. Urszuli, ale będzie to szkoła Jezusowa. – zakończył kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem łódzki pasterz pobłogosławił i poświecił sztandar z wizerunkiem św. Urszuli Ledóchowskiej oraz obraz patronki szkoły.

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich mieści się w gmachu Zespołu Szkół Katolickich SPSK w Łodzi przy ul. Zofii Nałkowskiej 2. Więcej informacji na temat Szkoły można znaleźć na stronie szkoły: www.lodz.spsk.pl/category/wydarzenia-szkola-muzyczna oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/muzyczna.spsk.lodz

Udostępnij
Galeria zdjęć