Autor: Justyna Kunikowska/Niedziela Łódzka
Wyświetleń: 375
Aleksandrów Łódzki: Bierzmowanie jest sakramentem posłania, jest sakramentem misji

29 maja parafianie świątyni pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim świętowali Jubileusz 100-lecia przyjęcia sakramentu bierzmowania przez Helenę Kowalską. Tegoroczne obchody wydarzenia zwieńczyła wspólna eucharystia z udziałem młodzieży, którzy także przyjęli sakrament bierzmowania z rąk Arcybiskupa Grzegorza Rysia.

W swoim słowie duszpasterz skoncentrował się na dwóch postaw dziecka Bożego w aspekcie prawdy sakramentu bierzmowania. W znaku sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej odkrywamy, że ten jest dojrzały we wierze kto przed Bogiem zostaje dzieckiem.

- Są przynajmniej dwie istotne postawy pokazują na to, że jesteś dzieckiem przed Bogiem. Pierwsza to jest ta, że wiesz, że jeszcze możesz rosnąć, wiesz że jeszcze nie jesteś dorosły, wiesz że jeszcze nie jesteś dokończony że masz przed sobą rozwój. Najgorsza rzecz jaka się może przydarzyć uczniowi Pana Jezusa to jest myśl że już się nauczyłem wszystkiego. Postawa kogoś, kto jest dzieckiem przed Bogiem to jest postawa kogoś, kto wierzy że jeszcze wszystko jest przed nim. Druga ważna rzecz sprowadza się do tego, że jeśli jesteś dzieckiem Boga to nie jesteś jego niewolnikiem. Jeśli jesteś dzieckiem Boga nie jesteś niewolnikiem. Dojrzała wiara jest wtedy, kiedy przeżywamy ją wobec Boga jako dzieci, to znaczy nie z przymusu. Ostatecznie to właśnie Duch Święty w nas sprawia to przeżywanie wiary jako dziecięctwo. To Duch nas mówi do Boga Abba Tato! – mówi Łódzki Pasterz.

Na zakończenie Metropolita Łódzki zwrócił uwagę na bardzo ważny aspekt przyjmowanego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej: - Bierzmowanie jest sakramentem posłania, jest sakramentem misji. Jest sakramentem odpowiedzialności i zaangażowania się po to jest bierzmowanie. (…)To rzeczywiście jest niesłychane, przyjmować bierzmowanie z takim wspomnieniem Faustyny Heleny, która to czyniła przed wami 100 lat temu. Życzę żebyście się w niej odnaleźli żebyście się w niej przejrzeli.

Po wspólnej liturgii i młodzież uczestniczyła w koncercie uwielbienia, który poprowadziła grupa muzyczna Kahal.U ze Śląska.

Galeria zdjęć