Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 1168
Abp Ryś do rodzin: relacje między nami w domu są przestrzenią, w której Bóg się objawia!
Udostępnij

- Nam się nie raz wydaje, żeby nasz dom był przestrzenią wzrostu dla członków naszego domu, to trzeba by o wiele rzeczy zadbać, a Nazaret pokazuje, że nic nie jest potrzebne! Potrzebna jest prawdziwa, sensowna, piękna relacja między wszystkimi, którzy tworzą ten dom. To jest przestrzeń wzrostu, to jest ta świątynia. Relacje między nami w domu są przestrzenią,  w której Bóg się objawia. Bóg który jest Miłością! – mówił abp Grzegorz.

W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i rodzinami zgromadzonymi w Rzymie na X Światowym Spotkaniu Rodzin w archikatedrze łódzkiej celebrowana była Eucharystia, której przewodniczył metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

Odwołując się do Ewangelii o odnalezieniu Pana Jezusa w świątyni abp Grzegorz powiedział między innymi – każdy z nas tworzy jakiś dom, więc można sobie zadać takie pytanie: czy te domy, które my tworzymy są rzeczywiście świątyniami? Czy będąc świątyniami, są przestrzenią, gdzie każdy może wzrastać nie tylko w latach – o to jest naturalne - ale w mądrości. To, co jest niesłychanie piękne –rośniemy też w łasce u Boga. W tej przestrzeni naszego domu Bóg się objawia ze swoją mocą, miłością i łaską. – podkreślił duchowny.

zobacz także: Światowe Spotkanie Rodzin: potrzebujemy towarzyszenia doświadczonych małżeństw

- Tak naprawdę ten dom w Nazarecie jest taką przestrzenią świątynną, świętą, przestrzenią wzrostu wyłącznie dzięki relacjom, które tworzy ta trójka – Maryja Józef i Jezus! Po za tymi relacjami – w przestrzeni Nazaretu – nie ma nic ciekawego. – zauważył kaznodzieja.

zobacz także: Światowe Spotkanie Rodzin – kongres duszpastersko-teologiczny

Światowe Spotkanie Rodzin z papieżem, organizowane przez Papieską Radę ds. Rodziny. Inicjatorem tych spotkań był papież Jan Paweł II. Odbywają się co trzy lata, a każde jest poprzedzone międzynarodowym sympozjum teologiczno-duszpasterskim. Głównym celem zwoływania przez papieża ŚSR jest prowadzenie dialogu, ukazywanie roli rodziny w ewangelizacji i umocnienie tożsamości rodziny. W tym roku – jubileuszowe X Światowe Spotkanie Rodzin odbywa się w Rzymie spotkanie centralne i w diecezjach w dniach 22- 26 czerwca br.

zobacz także: Papież do rodzin: chcę aby Kościół był dla was miłosiernym Samarytaninem

Udostępnij
Galeria zdjęć