Autor: Archidiecezja Łódzka
Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi z Abp. Grzegorzem Rysiem | Dzień 4.

„Może chodzi o to aby w tym roku Wielkanoc wydarzyła się w nas, aby w nas dokonało się przejście ze śmierci do życia, z niewoli do wolności”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas homilii wygłoszonej w Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus.

Metropolita Łódzki przewodniczył Mszy Św. w ostatnim dniu Wielkopostnych Rekolekcji dla Łodzi. W swojej homilii podkreślał, że jest nam potrzebne, aby Duch Św. dokonał w nas tego, co otrzymaliśmy w sakramentalnym znaku Chrztu. „Może potrzeba w nas takiego wyczucia i uważności, że nasz moment jest blisko. Nie chcę tylko spożywać, ale chcę aby dokonało się na mnie”- mówił Ksiądz Arcybiskup.

Po Mszy Św. wierni zgromadzeni w Świątyni wysłuchali ostatniej konferencji, która jak w pozostałe dni oparta była o fragment z Listu św. Pawła do Galatów. W swoim słowie duchowny odniósł się do całego Listu do Galatów. „Jeśli chcemy podać nasze życie temu słowu, to warto ten tekst rozszerzyć i warto go zobaczyć w całości. U Św. Pawła w listach jest zawsze tak, że można je podzielić na dwie części. Najpierw jest taka część, którą można nazwać dogmatyczną. W tej części Paweł mówi kim jest Jezus i próbuje różne aspekty tajemnicy Jezusa pokazać. Druga część każdego listu ma taki charakter pouczenia moralnego. Charakterystyczne u Pawła jest to, że nigdy nie naucza moralności najpierw. Całe jego pouczenie moralne wynika z tego ki m jest Jezus”- wyjaśniał Metropolita Łódzki.