Autor: Tomasz Kopytowski
"Paczka dla Ukrainy"

„Paczka dla Ukrainy” to prosty sposób, by wesprzeć potrzebujące pomocy rodziny z Ukrainy – te, które są wśród nas i te, które czekają na pomoc w Ukrainie. Wystarczy spakować paczkę według listy dostępnej w parafii lub poniżej.

Jak to zrobić?

Przygotuj odpowiedni karton. Ważne, żeby pudełko było wytrzymałe i miało zamknięcie. Pudełko nie może mieć rozmiarów większych niż 41 cm x  38 cm x 64 cm – to wielkość pudełka po bananach. Gotowa paczka nie może ważyć więcej niż 18 kg.

Do paczki spakuj tylko produkty z poniższej listy. Jeżeli będzie Ci trudno spakować całą paczkę samodzielnie, możesz uczynić to w kilka osób, z rodziną, przyjaciółmi czy sąsiadami.

Do pudełka zapakuj:

• Żywność z długim terminem przydatności do spożycia: makaron, ryż, kasza, cukier, konserwy, puszki mięsne, pasztet, herbata (40 torebek), pieczywo chrupkie, mleko UHT, zupy Instant, owsianki instant, orzechy/bakalie, batony energetyczne/owsiane, paluszki, krakersy
  • Produkty dla dzieci: słoiczki i kaszki dla dzieci, musy owocowe, biszkopty, mleko w proszku, szampon i żel pod prysznic 2 w 1 dla dzieci
  • Artykuły chemiczne i kosmetyki: papier toaletowy, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, podpaski, mydło w kostce, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, plastry z opatrunkiem do cięcia, woda utleniona, grzebień/szczotka do włosów, żel antybakteryjny, świeca, zapałki, środki przeciwbólowe typu apap/ibuprom
  • Możesz też załączyć list dla Ukraińskiej rodziny, który można pobrać tutaj.

Na pudełko naklej wydrukowaną kartkę z oznaczeniem akcji – kliknij w grafikę, żeby pobrać.

Spakowaną paczkę zanieś do parafii lub Punktu Pomocy Charytatywnej Caritas w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108. I już! Gotowe! Twoja paczka trafi do potrzebujących pomocy mieszkańców Ukrainy.