Autor: Archidiecezja Łódzka
Wyświetleń: 609
IV Synod Archidiecezji Łódzkiej | marcowa sesja synodalna

W auli Wyższego Seminarium Duchownego odbyła się marcowa sesja IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i uczestniczyli w nim Biskupi, księża i świeccy.

„Jesteśmy na takim szczególnym etapie dwóch trwających Synodów. Uczestniczymy w IV Synodzie Archidiecezji Łódzkiej i w ten nasz synod wpisuje się XVI Synod Powszechny ogłoszony przez Papieża Franciszka”- mówił na początku spotkania Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

W swoim słowie Metropolita Łódzki podkreślał, że celem Synodu nie jest to, aby powstał jakiś końcowy dokument, ale żeby w naszym Kościele zaszły realne zmiany. „W Synodzie Franciszka zadbaliśmy o to, aby mogli się wypowiedzieć wszyscy. Mamy spotkania on-line. Kto ma tylko takie pragnienie to może spotkać się i rozmawiać o zagadnieniach, które poddał Papież Franciszek”- dodał Ksiądz Arcybiskup.

Później był czas na pracę w grupach. Uczestnicy Synodu zmierzyli się z następującymi pytaniami:

- W jaki sposób wspólnie wędrowanie dokonuje się dziś w Kościele?

- Jak rozumiesz swoje miejsce w Kościele?

- Do czego prowadzi mnie udział w liturgii?

Następnie przedstawiciele z każdej grupy prezentowali swoje odpowiedzi. Na zakończenie spotkania została odmówiona modlitwa, a Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Galeria zdjęć