Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 3013
Pożegnanie śp. księdza Krzysztofa Kowalskiego
Udostępnij

Dziś przed południem w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na os. Retkinia celebrowana była Msza Święta pogrzebowa za śp. księdza Krzysztofa Kowalskiego wikariusza tamtejszej parafii. Liturgii pogrzebowej przewodniczył metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś.

W słowach wprowadzenia do liturgii arcybiskup Grzegorz mówiąc o Zmarłym kapłanie przypomniał, że był związany z Ruchem Światło- Życie, co oznacza, że już od najmłodszych lat był zaangażowany w życie Kościoła, któremu później służył jako kapłan. - Panu Bogu dziękujemy za to życie ludzkie, kapłańskie, za to życie które było zmaganiem – walką. Takie prawdziwe życie przekazujemy w ręce Pana Jezusa wiedząc, że jest głęboko zanurzone w tajemnicy śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Wiemy dobrze, że losy każdego z nas, losy całego świata są w przebitych dłoniach Jezusowych. Przebitych, ale chwalebnych. Nie mogą być w lepszych. Dziękujemy za to życie i polecamy je Jezusowi. Prosimy, by odpuścił Mu wszystkie grzechy i wprowadził Go na ucztę życia wiecznego. – mówił abp Grzegorz.

Homilię, w której została przybliżona postać Zmarłego wygłosił ksiądz Tadeusz Weber, notariusz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej – kolega kursowy Zmarłego.

 - Pod listą wielu parafii i miejsc posługi duszpasterskiej śp. ks. Krzysztofa kryją się nieprzeliczone ilości odprawionych Mszy Świętych, wygłoszonych homilii i kazań, udzielonych penitentom rozgrzeszeń w sakramencie pokuty, złączonych sakramentalnym węzłem małżeńskim par nowożeńców. Jakże wiele udzielonych sakramentów namaszczenia chorych, czy odprowadzonych zmarłych na cmentarzach rozsianych po całej naszej diecezji. Wszędzie, gdzie pracował pozostawił po sobie wspomnienie niezwykle ciepłego, uśmiechniętego, życzliwego i zawsze gotowego pomagać kapłana. Rozumiejącego ludzkie słabości i potrzeby, dzielącego z ludźmi radości i smutki. – mówił w homilii kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem zmarłego pożegnali przedstawiciele parafii i Kół Żywego Różańca.

Śp. ks. Krzysztof Kowalski odszedł do Pana w środę 1 grudnia br. w 65 roku życia i 38 roku kapłaństwa. Zmarły był wikariuszem w parafiach: Restarzew, M.B. Dobrej Rady w Zgierzu, Najświętszego Sakramentu w Łodzi, Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim, Świętej Jadwigi w Tomaszowie Maz., Świętego Antoniego w Tomaszowie Maz., Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na os. Julianów (gdzie był również kapelanem szpitala im. Biegańskiego oraz szpitala im. Jordana), Świętego Mateusza w Łodzi. W roku 2016 został proboszczem parafii w Żeroniach. Następnie został kapelanem szpitala im. Św. Jana Bożego w Łodzi, a później wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na os. Retkinia.

Udostępnij
Galeria zdjęć