Autor: ks. Paweł Kłys
Wyświetleń: 851
Międzyzakonne Forum Apostolatu Biblijnego w Łodzi

Głównym tematem Międzyzakonnego Forum Apostolatu Biblijnego, które dziś odbyło się w Łodzi był przekaz Słowa Bożego zarówno w sposób tradycyjny jak Lectio Divina, czy krąg biblijny, jak i przekaz  w mediach – film, książka, media społecznościowe.

Jak tłumaczy Pasjonista - o. Waldemar Linke - Międzyzakonne Forum Apostolatu Biblijnego jest spotkaniem osób zaangażowanych w tę formę działalności duszpasterskiej – osób związanych z różnymi instytutami życia konsekrowanego jak i świeckich, którzy współpracują z zakonnicami i zakonnikami. To spotkanie miało służyć temu, żebyśmy się spotkali, poznali i dowiedzieli się o tym, co robimy, co chcielibyśmy robić, wymienili doświadczenia, oraz czego byśmy potrzebowali, żeby nasza praca apostolska była efektywniejsza. – podkreśla organizator spotkanie.

Spotkanie odbyło się  przy kościele oo. Pasjonistów w łodzi – przy parafii Matki Bożej Bolesnej na łódzkim Teofilowie.-  Mieliśmy się spotkać w dużo większej grupie, ale czas nie sprzyja dużym zgromadzeniom – więc spotykamy się tutaj, gdzie realnie dzieje się duszpasterstwo. – dodaje o. Linke.

Całodzienne spotkanie związane z prelekcjami, wymianą zdań i wspólną modlitwą zakończyła wieczorna Msza Święta, której przewodniczył metropolita łódzki- ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś.

Kaznodzieja odwołując się do dzisiejszej Ewangelii tłumaczył – strzeżcie się uczonych w piśmie! Nie chodzi o to, że czytanie Pisma Świętego czyni człowieka potworem, ale Jezus mówi, że może się tak zdarzyć. Wydarza się wtedy, kiedy człowiek myśli, że jest ekspertem i tak naprawdę po to w życiu studiował Pismo, żeby ludzie zaczęli go uważać za kogoś wyjątkowego, za eksperta. Chodzą w powłóczystych szatach, pozdrowienia na runku, pierwsze krzesła w synagogach – wszędzie pierwsi, wszędzie chcą być zauważeni, docenieni. – zaznaczył metropolita łódzki.

Zwracając się do uczestników spotkania zauważył, że - Jezus nam coś dziś ważnego powiedzieć. Cała ta lektura Biblii, której poświęcamy życie i całe to promowanie Pisma Świętego w naszym Kościele ostatecznie ma ten jeden cel, byśmy byli ludźmi, którzy potrafią kochać Boga całym swoim życiem, a nie połową życia. By czytane Słowo taki owoc w naszym życiu rodziło! -  podkreślił duchowny.

W dzisiejszym Forum wzięło udział ponad 30 osób zakonnych i świeckich z męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych oraz grupa świeckich z całej Polski.