Zakończenie roku szkolnego w łódzkim katoliku

Mszą świętą, której przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, zakończono Rok Szkolny i Katechetyczny 2020/2021 w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi na os. Teofilów. W liturgii wzięli udział uczniowie i nauczyciele klas licealnych.

Zwracając się do uczniów rozpoczynających okres wakacji łódzki pasterz powiedział - To jest ważne jakimi byliście uczniami przez te miesiące – zwłaszcza, że dobrze wiecie, że ten rok nie był najłatwiejszy, by się uczyć. Jeśli mimo tego, że on był trudny, mieliście w sobie szereg takich łatwych pokus, by się zwolnić, by uciec, by zgasić komputer, albo wyłączyć monitor. Jak mimo to osiągnęliście właściwą wiedzę, to chwała Bogu! Ale teraz się otwiera się przestrzeń na zmianę życia. Pojawia się pytanie: co ta prawda, którą poznaliście, z wami zrobi? Doznacie takiej przemiany jakiej są pełne rozdziały Ewangelii Mateusza? Może teraz jest na to czas, żeby się dać Jezusowi oczyścić z trądu, albo pozwolić się uzdrowić Jezusowi z głuchoty i ślepoty, lub pozwolić Mu się podnieść ze śmierci jaką przeżywasz! – tłumaczył duchowny.

Przed błogosławieństwem arcybiskup Grzegorz wręczył mgr Małgorzacie Szymańskiej medal Pro Ecclesia et Pontifice - najwyższe odznaczenie kościelne przyznawane przez Ojca Świętego osobom świeckim. Pani Małgorzata przez 30 lat była nauczycielem w łódzkim katoliku i przez wiele lat pełniła funkcję wicedyrektora szkoły.

Po liturgii miało miejsce wręczenie nagród i wyróżnień uczniom, którzy poprzez całoroczną pracę w sposób szczególny wyróżniali się, a dzięki swoim osiągnięciom w różnych dyscyplinach na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim, rozsławiali dobre imię szkoły.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łodzi jest pierwszą szkołą katolicką prowadzoną przez Archidiecezję Łódzką. Istnieje od 16 marca 1991 r, a została powołana do istnienia przez ks. abp Władysława Ziółka. Założycielem i  pierwszym  dyrektorem łódzkiego katolika był ks. prał. Tadeusz Bednarek.